Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

V. Підбиття підсумків.

VІ. Домашнє завдання

Завдання на додаткових листках

Урок № _____ Дата ______

Тема. Складання таблиці множення числа 4. Застосування таблиці для роз­в'язування задач та знаходження значень виразів (№№ 601—609).

Мета. Ознайомити учнів з таблицею множення числа 4 та її практичним засто­суванням; удосконалювати уміння учнів обчислювати значення виразів; розв'язувати задачі; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

  1. Перевірка домашнього завдання.

  2. Усні обчислення.

Записати результати дій у черепашках.

III. Вивчення нового матеріалу.

  1. Підготовчі вправи. Фронтальна робота за вправою № 601.

  2. Складання таблиці множення числа 4 (№ 602).

— Обчисліть вирази додаванням.

4 + 4 = 8 4•2 = 8

4 + 4 + 4= 12 4•3= 12

— Хто знає, які наступні рівності і як далі можна знаходити відповіді без додавання однакових доданків?

Учні диктують рівності; учитель записує таблицю на дошці, а учні — в зо­шитах.

  • Прочитайте таблицю множення числа 4.

  • Що ви помітили?

Учитель вказує на закономірність утворення кожної наступної відповіді: до попереднього результату додається число 4. Учні пояснюють, чому так від­бувається.

3. Первинне закріплення.

а) Прочитати таблицю множення числа 4, користуючись наступним записом.

4 • / 2 3 456789

б) Назвати тільки результати таблиці множення числа 4.

в) Виконання завдання № 603.

Фізкультхвилинка.

ІУ. Розвиток математичних знань.

1. Розв'язати задачу № 605.

Було — ?

Відрізали - 2 п., по 4 м

Залишилося — 16 м

Сильніші учні розв'язують задачу самостійно, слабші під керівництвом учителя.

2. Творча робота над задачею.

— Змініть запитання задачі так, щоб вона розв'язувалася таким виразом: 16 – 4 • 2

  1. Самостійна робота (І в. — № 606; II в. — № 607).

  2. Цікаві завдання.

а) У відрі 9 л води. Чи вистачить цієї води, щоб наповнити 4 дволітрові банки?

б) У Тетянки було 5 горіхів. Один вона віддала братові, і в них стало горіхів порівну. Скільки горіхів було у брата спочатку?

в) Кріль важить 4 кг та ще стільки, скільки важить його половина. Скільки важить кріль?

5. Гра «Знайди помилку».

4 • 6 + 13 = 27

4 • 8 + 8 = 40

4 5-8=12

4 • 4 + 15 = 30

4 • 9 - 6 = ЗО

4 • 7 + 13 = 40

Гра проводиться за допомогою сигнальних карток. Учитель показує при­клад, а учні піднімають зелену картку, якщо вираз розв'язано правильно, або червону, якщо результат неправильний.

V. Підсумок уроку.

VI. Домашнє завдання. №№ 608, 609 (с. 93-94).

Урок № _____ Дата -________

Тема. Застосування таблиці множення числа 4 для розв'язування задач. Скла­дання простих і складених задач за малюнками (№№ 610—615).

Мета. Формувати навички табличного множення числа 4; вправляти учнів у розв'язуванні задач, складанні простих і складених задач за малюнками; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.