- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань і вмінь
- •IV. Закріплення вивченого матеріалу
- •V. Підбиття підсумків
- •Vі. Домашнє завдання
- •II. Актуалізація опорних знань і вмінь
- •III. Вивчення нового матеріалу
- •IV. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •II. Актуалізація опорних знань і вмінь
- •Iiі. Мотивація навальної діяльності
- •4. Пальчикова гімнастика
Vі. Домашнє завдання
Учням пропонується придумати розповідь про мешканців інших планет, записати її та виконати до неї ілюстрації.
«Зимовий пейзаж»
Мета: продовжувати формувати уявлення про нетрадиційні техніки малювання;
навчити дітей нетрадиційні техніці малювання « акварель + сіль»;
закріпити поняття «пейзаж», « передній, задній план»; закріпити знання дітей про властивості солі і снігу; розвивати почуття кольору, форми та композиції;
розвивати творчу діяльність; виховувати акуратність, самостійність. Обладнання: картина із зображенням Зимового пейзажу», акварельні фарби, аркуші білого та блакитного паперу (на вибір дітей), кисті, непроливашки з водою, сіль крупна. ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і вмінь
-
Діти, давайте закриємо очі, я вимовлю
чарівні слова і ми з вами опинимося на
виставці (вимовляю « снип, снап, снурре,
пурре, базилюрре»)
- Відкрийте очі і
подивіться, ми з вами
опинилися
на виставці знаменитого російського
художника Олексія Кіндратовича Саврасова.
Ми з вами вже знайомі з біографією
художника і його роботами.
Iiі. Мотивація навальної діяльності
Бесіда за картиною.
- Яку пору року зображено на картинах? (Зима) - Скажіть, будь ласка, що художник зобразив на передньому плані картини? Що ми бачимо на задньому плані? (на одній картині показують) - Як можна назвати ці об'єкти, одним словом? (Природа) - До якого жанру живопису відносяться ці картини? (Це пейзаж) - А як ви визначили, що це «пейзаж»? - Хто хоче розповісти визначення «пейзажу»? Читання вірша Якщо бачиш на картині Намальована річка, Або ялина і білий іній, Або сад і хмари, Або снігова рівнина, Або поле і курінь, - Обов'язково картина Називається .....(пейзаж).
Загадка: В воді родиться, А води боїться? - Правильно, сіль - І ще одна загадка: Я як піщинка малий, А землю покриваю; Я з води, А з повітря літаю; Як пух лежу я на полях І як алмаз блищу При сонячних променях. Діти: Сніг IV. Пояснення нового матеріалу
Діти я пропоную вам пройти в нашу творчу майстерню. Діти проходять і сідають за столи Сьогодні ми з вами будемо малювати свій «зимовий пейзаж». І щоб він у вас вийшов таким же красивим, як у знаменитого художника будемо використовувати в роботі алгоритм малюнка. Вихователь розповідає, звертає увагу на: -назву теми -що можна намалювати (дерева, сніг на деревах, замети, хмари) - композиція (лінія горизонту, про близькому і дальньому плані) (роблю акцент на те, що весь аркуш повинен бути заповнений) - частини доби - колорит, тобто використовувані кольори (ми знаємо, що в даний час року-синій, блакитний, сірий, білий, а якою кольоровою гамою ви б хотіли скористатися щоб намалювати свій «пейзаж»?) Знайомство з технікою « акварель + сіль» Показ робіт дітей виконаних у цій техніки. - Малювати ми сьогодні будемо з допомогою солі, але основну роботу виконаємо акварельними фарбами. - Що означає слово «аква»? - Коли закінчите роботу акварельними фарбами, відразу ж гарненько « посоліть» весь аркуш. Ви побачите, яке диво створить сіль з вашим малюнком. Ця техніка називається « акварель + сіль» Пальчикова гімнастика «Зимова прогулянка» (Загинаємо пальчики по одному) Раз, два, три, чотири, п'ять ("Йдемо" по столу вказівним і середнім пальчиками) Ми у двір прийшли гуляти. ("Ліпимо" грудочка двома долонями) Бабу снігову ліпили, (Крошащие руху всіма пальцями) Пташок годували крихтами, (Ведемо вказівним пальцем правої руки по долоні лівої руки) З гірки ми потім каталися, (Кладемо руки на стіл то однією стороною, то інший) А ще валялися в снігу. (Отряхиваем долоньки) Все в снігу додому прийшли. (Руху уявної ложкою, руки під щоки) З'їли суп і спати лягли. V. Практична робота
Перед початком роботи запропонувати дітям на хвилину закрити очі і представити свій пейзаж (під музичний супровід) і вибрати фоновий лист.
Робота підійшла до кінця. Акуратно беремо аркуш і стряхиваем зайву сіль. VI. Підсумок уроку
Закріплення нових набутих знань
Має колір? (обидва білого кольору)
Має форму? (сніг може мати форму, а сіль немає)
По твердості (сніг - розсипчастий, а спресований - твердий, сіль складається з кристалів)
Розчинність (Обидва розчиняються)
- Що нагадують крупинки солі? (правильно, сніг) - Чому «солили» мокрий сніг? - Як називається техніка, з якою ми сьогодні познайомилися?
В
иставка
готових робіт
Тема: «Осінній букет»
Опис майстер - класу:
Щоб виховати в дитині почуття прекрасного, потрібно навчити його бачити і створювати цю красу своїми руками. Діяльність дошкільнят з малювання повинна стати зустріччю з прекрасним: природою, людиною, світом мистецтва. Чим більше органів чуття беруть участь у сприйманні навколишнього світу, тим повніше будуть уявлення, глибшим пізнання.
Це потребує від вихователя перегляду методів організації роботи, переходу від репродуктивних методів до творчим, дослідницьким, нетрадиційним.
Пропоную педагогам використовувати в роботі з дітьми нетрадиційну техніку малювання «Відбиток» листя на папері. Матеріал орієнтований на дітей 1-3 класів
Призначення: подарунок чи прикраса інтер'єру
Мета: Знайомство дітей з нетрадиційною технікою малювання «Відбиток»
Завдання:
1. Здійснення стимуляції пізнавальних інтересів дитини за допомогою використання різних предметів
2. Розвиток дрібної моторики, тактильних опущений, наочно-образного і словесно - логічного мислення
3. Виховання почуття прекрасного, прилучення до природи
Методи і прийоми: бесіда, продуктивна діяльність, цілепокладання, художнє слово, пізнавальна п'ятихвилинка, музичний ряд
Інтеграція освітніх галузей: художня творчість, читання художньої літератури, пізнання
Матеріал: листя дерев, папір для малювання, баночка з водою, акварельні фарби, пензлик, простий олівець
Обладнання: музичний центр
Дидактичний матеріал: картинки із зображенням осені, фортепіанний цикл «Пори року» П.І. Чайковський
Безпосередньо - освітня діяльність з дітьми:
1. Введення в тему: (на фоні музичного твору «Пори року» П.І Чайковського вихователь читає вірш Л. Шмідт)
Яскравими барвами листя виблискують-
Вітер подує - вони облітають...
Ніби метелики, листя пурхають,
Кружляють у небі літають, літають
Строкатим килимом на землю лягають
Вони під ногами у нас шелестять -
Про осені швидкої всім говорять
2. Цілепокладання: Про який пори року піде розмова? Які прикмети осені красиво описує автор вірша? Назвіть інші прикмети? Хто здогадався, чому у вас на столі лежать фарби, губка і т.д.
Ми сьогодні спробуємо відобразити красу осені на папері за допомогою фарб. Зробимо подарунок нашим близьким. Але тільки замість пензлика візьмемо губку і трафарет. Спробуємо попрацювати у новій техніці «Відбиток».
3. Пізнавальна п'ятихвилинка (вихователь показує зразок роботи і читає вірш Е. Мельникова - Кравченко)
У мене букет осінній,
Різнобарвний і останній.
У ньому є клена лист різьблений,
Лист калини розписний.
Скромненький листок осики
І алеет гроно горобини.
Ось берізки жовтий листочок,
І різьблений деревій.
У дубка лист червоний, яскравий,
Подивився, і стало жарко.
Свій букетик засушу,
Осінь в зиму запрошу.
Давайте ще раз перевіримо, як ви запам'ятали, з яких листя складається наша композиція. Я вам показую і називаю лист, а якщо ви згодні зі мною аплодуєте, якщо немає йдете. (проводиться гра)
Які фарби любить осінь? Це холодні або теплі тони? Зараз перевіримо, як ви знаєте кольору. Я показую, а ви говорите тепло або холодно. (показуються кольори спектру)
