Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ekzaminatsiyni_zadachi_EP_OP.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
96.26 Кб
Скачать

7.Задача:

Для виконання річної програми підприємству необхідно витратити 3200 тис.

нормо-годин. Норми виконуються в середньому на 115%. Визначити явочну

і облікову чисельність робітників на підприємстві, якщо корисний фонд ро-

бочого часу – 234 дні, коефіцієнт невиходу робітників – 1,12.

Рішення.

Явочна чисельність визначається: Чя = N/Фк ;

де N – обсяг трудомісткості продукції;

Фк – корисний фонд часу (з урахуванням очікуваного рівню виконання норм)

Чя = 3200/(234×8×1,15) = 1486 робітників.

Чобл. = 1486×1,12 = 1664 робітника.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

8.Задача:

В цеху, де працює 400людей, середній розряд робіт ( 3,7 ) перевищує серед-

ній розряд робітників ( 3,5 ).Планом передбачено провести навчання робіт-

ників для того, щоб середній розряд робітників не відставав від середнього

розряду робіт. Скільки робітників повинні для цього підвищити свою квалі-

фікацію?

Рішення.

Різниця між середнім розрядом робіт та середнім розрядом робітників скла-

дає: 3,7 – 3,5 = 0,2; необхідно підвищити кваліфікацію:

400×0,2 = 80 робітникам.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

9.Задача:

За рахунок оновлення обладнання виробіток продукції на одного робітника

зросте у плановому періоді з 60 000 до 64 000 грн. на рік. Обсяг виробленої

продукції складе при цьому 120 млн.грн. Яке буде зростання продуктивності

праці і економія робочої сили?

Рішення.

При базовому виробітку чисельність робітників складала:

120 000 000/60 000 = 2000 робітників;

При зростанні продуктивності праці вона складе:

120 000 000/64 000 = 1875 робітників.

Економія робочої сили складе: 2000 – 1875 = 125 робітників.

Продуктивність праці зросте на: (64 000/60 000)×100 = 106,6%.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.Задача:

Визначити заробітну плату робітника при відрядно-преміальній системі,

якщо він за місяць виготовив 179 виробів плані 138. Норма часу на викон-

ня операції становить 1,4 нормо-год, а годинна тарифна ставка за розрядом

робіт – 12,76 грн./год. Доплата за виконання плану – 10%, а за кожний процент перевиконання плану – 1,5%.

Рішення.

ЗП = Зосн. + Здод.

Зосн. = Рт × Nф = (1,4×12,76) × 179 = 3197,66 грн.

Здод. = Зосн.* П/100 = 3197,66 × 0,5455 = 1744,32

П = [(179/138) × 100% × 1,5%] + 10% = 54,55 %

ЗП = 3197,66 + 1744,32 = 4941,98 грн.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

11.Задача:

Бригада у складі 24 людей відробила впродовж місяця 23 робочі дні і випус-

тила 10тис.виробів. Норми виробітку при цьому були виконані на 120%.

Визначити, яка була нормативна і фактична трудомісткість виробу у відпра-

цьованому місяці.

Рішення.

Фактична трудомісткість виробу складає: Тф = (24×23×8)/10 000 = 0,44 год.

Нормативна трудомісткість: Тн = 0,44/1,2 = 0,37 год.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]