Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
mova_2_semestr_65-113.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
567.81 Кб
Скачать

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Які слова належать до числівників? 

— На які питання відповідають числівники? 

— Змініть за питаннями числівники п’ятдесят, шістдесят, сімдесят, вісімдесят. 

Vі. Домашнє завдання

Вправа 230 (с. 118). 

Урок № 69

Тема: ПЕРЕВІРНА РОБОТА. ДИКТАНТ № 3 

Мета: перевірити й оцінити рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів; розвивати навички самостійної роботи, орфографічну пильність, слухову пам’ять; виховувати шанобливе ставлення до рідної мови. 

Тип уроку : контрольний

Хід уроку 

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

III. Контроль знань (диктант)

Орієнтовні тексти для диктантів 

Сьогодні видався морозний день. Білий сніг сліпить очі. Мереживом висить на деревах іній. 

Важко взимку пташкам добувати їжу. Ось горобці: знайшли скоринку хліба і б’ються за неї. А ворона прилетіла, схопила скоринку своїм довгим дзьобом і злетіла на товсту гілку дуба. Вертляві синички пильно оглядають кожну гілочку, кожну тріщинку в корі дерев. Весь зимовий день проходить у птахів у пошуках їжі. 

Діти допомагають пташкам. Вони виготовляють годівниці, розвішують їх на деревах. 

КОБЗАР 

Шевченко був славетним поетом і художником. Він писав щиро, правдиво, чесно. Мав красивий голос, знав багато народних пісень. Він любив кобзарів, бандуристів. І сам грав на кобзі й скрипці. Тільки життя в нього було важке. Рано залишився сиротою. Не мав власного кутка. Але з кобзою не розлучався. З кобзою завжди одведеш душу. 

Велику силу духу він мав. Тарас Григорович і свою книгу назвав «Кобзар». Він був справжнім співцем свого народу, знедоленої України. Його пісні повік не забудуть. 

IV. Підсумок уроку. Рефлексія

— Які орфограми у словах тексту диктанта спричинили труднощі? 

Урок № _______ Дата ________

Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ДЕТАЛЬНИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ З ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ 

Мета: вдосконалювати навички та вміння детально переказувати текст, творчо його продовжувати; розвивати усне та писемне мовлення, вміння бачити й відчувати красу природи; розвивати творче мислення, уяву; виховувати любов та бережливе ставлення до природи. 

Тип уроку : розвитку мовлення

Хід уроку 

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Робота над загадкою 

- Диво-сани прилетіли, 

Скакуни в тих санях білі. 

В санях тих сидить цариця, 

Білокоса, білолиця. 

Рукавом махає — 

Сріблом все вкриває. 

— Про яку царицю йдеться у вірші? (Про зиму) 

— Які слова вам допомогли відгадати цю загадку? 

2. Гра «Плутанки» 

Р О М З О  (Мороз) 

Н І Ж И С К  (Сніжки) 

А Р Г И К  (Крига) 

Б О К Г И Р  (Грибок) 

Н І Й І  (Іній) 

— Яке слово «зайве»? Чому? 

3. Робота над скоромовкою 

Стоять під снігом сосни сонно, 

Сидять на соснах снігурі, 

Санчата на ставок з розгону 

Скотились весело з гори. 

4. Гра «Збери прикмету» 

1 Сон             7 роз 

6 мо               4 щить,        9 щить.        2 це 

3 бли             8 трі             5 а 

(Сонце блищить, а мороз тріщить.) 

5. Гра «Кінцівки» 

Грудень рік кінчає... (а зиму починає). 

Держись Хома — ... (іде зима). 

Узимку сонце світить, ... (а не гріє). 

Біліше зима — ... (зеленіше літо). 

6. Гра «Відшукай слова» 

Д Ж Я З Ь Ю Н Р Ч Т Є Д Н Ф И Щ Т М Ж Ю Щ О К Р В Я И Й Ь Л Ч І Ф С 

(Зимовий ліс) 

— Ви відшукаєте слово, якщо викреслите літери, що повторюються двічі.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]