Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
mova_2_semestr_65-113.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
567.81 Кб
Скачать

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Так навіщо людям добро? 

— Добро нам потрібне, щоб стати справжньою людиною. Робіть добро просто так: не за винагороду, а за вдячний погляд! 

Урок № 109-110

Тема: РОЛЬ ОДНОРІДНИХ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯ, ВИРАЖЕНИХ ПРИСЛІВНИКАМИ 

Мета: ознайомити учнів з однорідними членами речення, вираженими прислівниками; виробляти вміння визначати однорідні прислівники, будувати речення з однорідними прислівниками; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес до знань. 

Тип уроку: комбінований

Хід уроку 

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

Вправа 334 

— Прочитайте виписані речення з однорідними другорядними членами, вираженими прислівниками, назвіть їх. 

— Розкажіть, як визначати однорідні члени речення, виражені прислівниками. 

2. Робота над прислів’ями 

— Прислів’я та приказки прочитайте, поясніть. Спишіть, замість пропусків запишіть прислівники, протилежні за значенням до виділених. 

1) Бур’ян росте швидко, а добра трава ... 2) Знай більше, говори ... 3) М’яко стеле, та ... спати. 

3. Каліграфічна хвилинка 

Вв Сс Нн ос ес ен ин 

восени осінь осінній по-осінньому 

Восени і заєць спасенний. 

Восени ложка дощу, а дві — болота. 

4. Словникова робота 

Вибірковий диктант 

— Запишіть лише словникові слова. 

РІДНИЙ КРАЙ 

Приваблює природа рідного краю. Чудова вона у різні пори року: взимку і влітку, восени і навесні. Все тут різне, все знайоме, близьке. Все життя перед людиною його чистий горизонт, перший грім, духмяна черемха, чиста криниця, спіла пшениця і червона черешня біля воріт. Рідний край — маленька батьківщина. 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ 

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про роль однорідних членів речення, виражених прислівниками. 

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 

1. Робота за підручником (с. 170–172) 

Вправи 335–336 

2. Фізкультхвилинка 

Щоб нам яблучко зірвати, 

То потрібно пострибати. 

А вони на землю впали, 

В руки щось нам не попали. 

Тепер треба присідати 

І ті яблучка збирати. 

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота в групах 

— Доберіть до дієслова один прислівник, що найбільше підходить за змістом. 

Світить (як?) яскраво, барвисто, щедро. 

Світить (де?) високо, вгорі. 

Ходить (як?) легенько, непомітно, навшпиньки. 

Цвіте (як?) рясно, лель-ледь, скрізь. 

2. Гра «Утвори групу» 

— Випишіть прислівники групами за питаннями: як? де? куди? звідки? коли?. 

Уперед, добре, гарно, вгорі, вліво, здалеку, згори, знизу, вчора, тут, там, сьогодні. 

3. Гра «Доповни ряд» 

(Як?) Щасливо... 

(Коли?) Вранці... 

(Де?) Праворуч... 

(Куди?) Додому... 

— Складіть і запишіть речення з одним прислівником. 

4. Самостійна робота 

— Доберіть відповідні прислівники. 

(Де?) в небі летять журавлі. Ніжний пролісок (як?) тримає свою голівку. (Коли?) на галявині розцвіли перші підсніжники. 

(Гордо, навесні, високо) 

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]