Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
mova_2_semestr_65-113.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
567.81 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

Вправа 330 

Густо дивиться, а рідко бачить. Письменний бачить поночі більше, як неписьменний удень. 

Всяк розумний по-своєму: один спершу, а другий потім. Говорить прямо, а робить криво. 

Краще нині горобець, як завтра голубець. М’яко стеле, та твердо спати. Спочатку густо, а потім пусто. 

— Поясніть зміст прислів’їв. 

— Назвіть у прислів’ях прислівники-антоніми. Обґрунтуйте свою думку. 

2. Робота над прислів’ями 

— Прислів’я та приказки прочитайте, поясніть. Спишіть, замість пропусків запишіть прислівники, протилежні за значенням до виділених. 

1) Удень душно, а ... комарі кусаються. 2) Поранити легко, загоїти .... 3) Хто багато говорить, той ... творить. 

3. Каліграфічна хвилинка 

Лі ів во ор уч ліворуч 

— Поділіть слово для переносу. Доберіть до нього антонім. 

— Спишіть речення. Яке це речення? Визначте граматичні основи. 

Праворуч від дороги тягнувся ліс, а ліворуч протікала річка. 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ 

— Сьогодні на уроці ми навчимося визначати однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками. 

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 

1. Спостереження за мовним матеріалом 

Щогодини, щоденно, щотижня 

Я допомагаю ближнім. 

Вранці я по хліб зганяю, 

Вдень в кімнаті підмітаю, 

Ввечері я за газетами сходжу, 

І залюбки із сестрою посиджу. 

— Як називаються члени речення, які відповідають на одне питання і належать до одного слова? Назвіть такі слова у цьому вірші. 

2. Робота за підручником (с. 169–170) 

Вправи 331–333 

3. Фізкультхвилинка 

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота в парах 

— Назвіть однорідні прислівники. 

Ми — українці. Мова наша українська. Ми розмовляємо, думаємо, щоденно, щохвилини. Без неї не мислимо свого існування. Вона бринить ніжно, дзвінко, мелодійно. Тому не дивно, що нашу мову називають солов’їною. 

2. Гра «Хто більше?» 

(Як?) Щасливо, гарно, ... 

(Коли?) Вранці, восени, ... 

(Де?) Праворуч, близько, ... 

(Звідки?) Здалеку, згори, ... 

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Що виражає прислівник? 

— З яких частин основи складається? 

— Як визначити однорідні члени речення, виражені прислівниками? 

Vіі. Домашнє завдання

Вправа 334 (с. 170). 

Урок № 108

Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТВОРУ-МІРКУВАННЯ «ЩО ТАКЕ ДОБРОТА?» 

Мета: вчити учнів складати текст-міркування на подану тему; збагачувати словник школярів новими словами; розвивати дитячу мовну творчість; виховувати людські чесноти. 

Тип уроку: розвитку мовлення

Хід уроку 

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

— Прослухайте добре відому вам пісню і скажіть, про що йтиметься на уроці. 

Звучить пісня «Якщо добрий ти» (сл. М. Пляцьковського, муз. Б. Савельєва) із мультфільма «Пригоди кота Леопольда». 

— Чи здогадалися, про що ми будемо говорити? 

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]