Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
mova_2_semestr_65-113.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
567.81 Кб
Скачать

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Розподільний диктант 

Робота в групах 

— Запишіть дієслова майбутнього часу по групах: перша — дієслова 1-ї особи; друга — дієслова 2-ї особи; третя — дієслова 3-ї особи. 

Носитиму (1), носитимуть (3), носитимеш (2), готуватиме (3), готуватиму (1), готуватимеш (2), одягатимемо (1), одягатимеш (2), одягатиме (3). 

2. Самостійна робота 

1) Спиши рядок, у якому записані дієслова майбутнього часу. Визнач особу і число дієслів. 

а) Читав, випали, сміялося; 

б) збудує, намалює, буду носити; 

в) танцює, грає, ловить. 

2) Утвори від дієслів теперішнього часу дієслова майбутнього часу. 

Читаю — 

Пишу — 

Мрію — 

Співаю — 

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Що нового ви дізналися на уроці? 

— Як змінюються дієслова майбутнього часу? 

Vіі. Домашнє завдання

Вправа 296 (с. 152).

Урок № 90

Тема: ПРАВОПИС ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕНЬ ДІЄСЛІВ 1-ї ОСОБИ 

Мета: вчити учнів розпізнавати дієслова 1-ї особи, правильно писати і вживати їх у мовленні; розвивати мислення школярів, вміння виділяти головне; виховувати відповідальне ставлення до праці. 

Тип уроку: комбінований

Хід уроку 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

1. Перевірка домашнього завдання 

Вправа 296 

— Прочитайте ваш діалог з подругою (другом). Назвіть дієслова та зазначте їхній час. 

2. Каліграфічна хвилинка 

Кі іл Ло ом етр кілометр 

— Запишіть відомі вам одиниці вимірювання довжини. 

3. Робота в групах 

1) Запишіть синонімічний ряд до слова боятися. (Лякатися, торопіти, страхатися, полохатися) 

2) Поясніть значення кожного із синонімів: мчу, лечу, повзу, біжу, їду, іду. Складіть з ними речення. 

Збагачуємо мовлення 

Слово іти має понад 20 значень. Деякі з них: наближатися, рости, падати, відправлятися, пересуватися, відбуватися. 

— Чим схожі всі дієслова, записані на дошці? 

Наближаємося, росту, падаю, відправляємося, пересуваємося, відбудемо. (Усі вони — 1-ї особи.) 

— Як ви це визначили? 

III. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про закінчення дієслів у 1-й особі однини і множини, будете вчитися розпізнавати форму 1-ї особи дієслів. 

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Спостереження за мовним матеріалом

— Які займенники 1-ї особи ви знаєте? 

— На які питання відповідають дієслова теперішнього та майбутнього часу, якщо вони належать до 1-ї особи? 

Запис на дошці: 

що роблю? що зроблю? що буду робити? що робимо? що зробимо? що будемо робити? 

— Утворіть від поданих дієслів дієслова 1-ї особи однини теперішнього та майбутнього часу. 

Мчати, летіти, повзати, бігати, їздити, йти. 

2. Робота за підручником (с. 152–154) 

Вправи 299–300 

3. Фізкультхвилинка 

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]