Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
mova_2_semestr_65-113.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
567.81 Кб
Скачать

3. Каліграфічна хвилинка

Фф фт фу фб фл фу фі 

футбол, футболіст, футболити, футбольний, футболка 

4. Словниковий диктант 

Солов’їний, хом’як, в’юн, м’який, дерев’яний, під’їзд, б’є, пам’ятний, верхів’я. 

— До яких частин мови належать записані слова? 

— Яке слово «зайве»? Чому? (Слово «б’є», бо це — дієслово.) 

III. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, у чому полягають особливості речень з однорідними присудками. 

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 137–139) 

Вправи 270–273 

- Вправа 271. 

Знімались — злітали. 

Припадали — опускались. 

Підкрадались — наближались. 

- Вправа 273. 

Словникова робота 

Ліворуч — 1) З лівого боку, зліва, лівобіч (протилежне — праворуч). 

2) У лівий бік, на лівий бік. 

Праворуч — 1) З правого боку, з правої руки (протилежне — ліворуч). 

2) У правий бік, на правий бік. 

3) Військова або спортивна команда, при якій повертаються праворуч на 90 градусів. 

Загадка 

- Щоб дорогу перейти, 

Глянь спочатку... (ліворуч). 

До середини іди, стань, 

Тоді... (праворуч) глянь. 

2. Фізкультхвилинка 

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота в парах 

— Як можна за допомогою дієслів описати море; сонце? 

Море — клекоче, милує, перекочує, наздоганяє, манить, грається, огортає, приваблює, співає, підскакує, порушує, володіє, з’являється, розриває, шипить, пливе, рве, стикається, притомлюється, зникає, застеляє, панує, лине. 

Сонце — прокинулося, всміхається, випливло, гріє, грає, сяє, пронизує, зійшло, світить, закотилось, заглядає, сіло, втікає, згасає, пече, піднялося, сліпить, купається у хмарах. 

2. Робота в групах 

— Хто або що може виконувати такі дії? 

- Виходять, світить, поблискує, миготять, сходить, прокидаються, падають, линуть, зайнялась, загорялись. (Зорі) 

- Замиготіли, розпанахали небо, метнулась, палахкотіли. (Блискавиці) 

- Стелиться, поплівся, осів, стоїть, застелив, ворушився, клубочиться, лягав. (Туман) 

Висновок. Дієслова — важлива частина мови, бо вони прикрашають наше мовлення, збагачують, роблять його цікавим та різноманітним. 

3. Поетична хвилинка 

— Спишіть вірш. Підкресліть однорідні присудки. 

Вибіг місяць з-за діброви, 

Погубив на вітрі брови, 

Заховав за спину руки, 

Ходить лисий, без перуки. 

Смуток зорям невимовний: 

Ой, який він повний. 

Л. Костенко 

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Яка частина мови називається дієсловом? 

— Яку роль відіграють дієслова у мовленні? 

— З якою частиною мови пов’язані дієслова? 

— Яким членом речення вони найчастіше виступають? 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

Вправа 274 (с. 139 ). 

Урок № 82

Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. НАПИСАННЯ ТВОРУ «ЗИМА» 

Мета: вчити учнів писати твори на основі власних спостережень; розвивати вміння добирати влучні слова для передачі власних спостережень, вражень, почуттів; розширити та поглибити знання учнів про природні зимові явища; збагатити словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення, творче мислення, фантазію; виховувати любов до природи. 

Тип уроку : розвитку мовлення

Хід уроку 

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]