- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •Үйге тапсырма беру: Тексеру тестін құрастыру /5-6 есеп/, №27
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8 Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8 Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8 Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •№201 Есеп 64 бет
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8 Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
- •8Сынып, алгебра
- •Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
8Сынып, алгебра
Күні:19.11
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласы. Қайталау. Есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласын білу.
Дамытушылық: Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласын қолданып есептер шығаруды білу.
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
І Мотевациялық кезеңі:
Оқушыларды сабаққа ынталандыру
Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу
Қайталауға арналған сұрақтар:
Квадрат теңдеу дегеніміз не?
КТ-дің түбірлерін қалай табамыз?
Дискриминантына сәйкес неше түбір болуы мүмкін?
Тақтада мысалдар келтіріп көрсету.
ІІ Бекіту кезеңі:
Тақтада жұмыс жасау:№№ 136, 138,139,140,141, 143
Рефлексия:
Бүгінгі сабақта нені білдің?
Нені үйрендің?
Бағалау: Оқушылардың белсегнділігіне байланысты бағалау.
Үйге тапсырма беру:№№137, 142
8Сынып, алгебра
Күні:15.12
Сабақтың тақырыбы: Виет теоремасы. Рационал теңдеулер. Қайталау. Есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Виет теоремасын, рационал теңдеулерді білу.
Дамытушылық: Виет теоремасын қолданып квадрат теңдеулерді шығаруды білу.Рационал теңдеулерді шешуді білу.
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
І Мотевациялық кезеңі:
Оқушыларды сабаққа ынталандыру
Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу
Қайталауға арналған сұрақтар:
Виет теоремасының тұжырымы
Виет теоремасын қай жағдайларда қолданған жөн?
Рационал теңдеулерді шешудің қандай әдістерін білесің?
Квадрат теңдеудің дискриминантын, түбірлерін табатын формулаларды жаз
Тақтада мысалдар келтіріп көрсету.
Виет теоремасы:
Келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы қарама-қарсы таңбамен алынған екінші коэффициентке, ал көбейтіндісі бос мүшеге тең.
Бөлшек-рационал теңдеуді шешудің алгоритмі:
Теңдеуге кіретін бөлшектердің ортақ бөлімін табамыз;
Теңдеудің екі жағын да ортақ бөлімге келтіреміз;
Алымдарын теңестіру арқылы бүтін рационал теңдеуді аламыз;
Шыққан теңдеуді шешеміз;
Шыққан түбірлердің ішінен бөгде түбірлерді алып тастаймыз.
Сұрақ: бөгде түбір дегеніміз не?
ІІ Бекіту кезеңі:
Тақтада жұмыс жасау:№№ 156, 160, 164, 184, 185, 188
Рефлексия:
Бүгінгі сабақта нені білдің?
Нені үйрендің?
Бағалау: Оқушылардың белсегнділігіне байланысты бағалау.
Үйге тапсырма беру:№№157, 161
8Сынып, алгебра
Күні:27.02
Сабақтың тақырыбы: Квадрат үшмүше. Жіктеу. Қайталау. Есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадрат үшмүшені жіктеуді білу.
Дамытушылық: Квадрат үшмүшені жіктеуді білу.
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
І Мотевациялық кезеңі:
Оқушыларды сабаққа ынталандыру
Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу
Қайталауға арналған сұрақтар:
Квадрат үшмүше дегеніміз не? Жалпы жазылу түрі
Келтірілген квадрат үшмүше дегеніміз не?
1-ші, 2-ші коэффициеттер, бос мүше
Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу алгоритмі
Тақтада мысалдар келтіріп көрсету.
Анықтама:
ах2+вх+с түріндегі көпмүше квадрат үшмүше деп аталады.
Мұндағы х-айнымалы, а,в,с – коэффициенттер және а≠0
ах2+вх+с=а(х-х1)(х-х2)
ІІ Бекіту кезеңі:
Тақтада жұмыс жасау:№№ 235, 236, 237, 241,242
Рефлексия:
Бүгінгі сабақта нені білдің?
Нені үйрендің?
Бағалау: Оқушылардың белсегнділігіне байланысты бағалау.
Үйге тапсырма беру:№№236, 238
