Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 cынып Алгебра.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
8.04 Mб
Скачать
  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Бақылау жұмысы дәптерлерін тарату.

  3. Жіберілген қателер жайлы қорытынды жасау, есептерді шығару

  4. Үйге тапсырма беруОқушылардың белсенділіген байланысты Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау.

Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу

Бақылау жұмысы «Теңсіздіктер»

1) |х+3|<2

2) |х-1|

3) |х-2|

4) |х+1|

5)

6)

7)

8)

9)

Ұқсас есептерді шығару: Оқулықпен жұмыс

№№315,317

Үйге тапсырма беру:№№315,316 /қалған есептер/

Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау

8Сынып, алгебра

Күні:04.03

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы №5

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Тақырып бойынша алған білімдерін тексеру.

Дамытушық: Алған теориялық білімдерін практикада дұрыс қолдана білуі.

Тәрбиешілік: өздігінен жұмыс істеу, тапқырлық, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Бақылау жұмысы №5

Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру

  3. Бақылау жұмысын орындау

  4. Үйге тапсырма беру

Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу

Бақылау жұмысы бойынша қысқа нұсқа беру

Бақылау жұмысы №5

І - нұсқа

ІІ – нұсқа

  1. Теңсіздікті шеш:

а) х2+0.5x-14<0

ә)

а) х2-2.6x+1.6>0

ә)

б)(4х-3)2+(3х-7)2 ≤(5х+1)2+5х2+4х-123

в)

б) (5х-3)2+(12х+5)2 ≤(7-13х)2+34х2+17х+410

в)

  1. Теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шеш:

а) 8х-3 <х2+3

ә)

б)

а) 3х2-4 ≥2х2+5х

ә)

б)

  1. Теңсіздіктің ең үлкен бүтін шешімін табыңдар:

Үйге тапсырма: Қайталау

8Сынып, алгебра

Күні:06.03

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару. Қатемен жұмыс

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Бақылау жұмысы бойынша коррекциялық жұмыстар жасау. Ұқсас есептер қарастыру.

Дамытушық: Алған теориялық білімдерін практикада дұрыс қолдана білуі.

Тәрбиешілік: өздігінен жұмыс істеу, тапқырлық, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ

Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру

  3. Бақылау жұмысының нәтижелерімен таныстыру

  4. Қатемен жұмыс жасау

  5. Үйге тапсырма беру

  6. Қорытындылау, бағалау

Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу

Бақылау жұмысы №5

І - нұсқа

ІІ – нұсқа

  1. Теңсіздікті парабола әдісімен шеш:

а) 2х2+x-28<0 /ықш/

ә) /ықш/

30х-х2-6х<30х+3

2-6х-3<0

1. а және Д-ты анықтаймыз: а>0, Д>0

2. х1 және х2-ні табамыз

3. Тармақтары жоғары қараған, Ох осін х1 және

х2 нүктелерінде қияды

Сонда І жағдайдың тұжырымына сәйкес 2х2+x-28<0 теңсіздігінің шешімі х< 3,5және x>4 тиісті кез келген сан болады.

Жауабы: (-∞; 3,5) және (4; +∞)

  1. Теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешу:

а) 8х-3 <х2+3 /ықш-з/

- х2+8х-6<0

б) /ықш-з/ ОБ:у(у-4)

у(у+8)+4(у-4)=2у(у-4)-у

2+19у-16=0

у2-19у+16=0

1. у=- х2+8х-6 функциясының нөлдерін табамыз:

х2-8х+6=0 Д=64-24=40=2

x1= x2=

2.Сан түзуінде х1 және х2-ні белгілеп толқынды сызық жүргіземіз

  1. Интервалдың кез келген біреуінде функцияның таңбасын анықтаймыз, осы интервалға анықталған таңбаны қоямыз

  2. Теңдеудің түбірі қайталанбаған немесе тақ рет қайталанған жағдайда қалған интервалдардағы таңбаларды кезекпен қоямыз; ал егер түбір жұп рет қайталанса, осы түбірдің екі жағындағы интервалдардың таңбаларын бірдей етіп аламыз;

  3. Таңбасы теңсіздік таңбасына сәйкес интервалды жауап ретінде аламыз

Үйге тапсырма беру: Формулаларды жаттау

Қорытындылау, бағалау