Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
814.77 Кб
Скачать

Урок № 1

Розділ VII. Різноманітність тварин

Тема 3. Тришарові тварини. Черви

Тема: Тип Плоскі черви. Загальна характеристика, різноманітність плоских червів.

Мета уроку:

  • Освітня. Розширити знання учнів про безхребетних тварин; розкрити загальну характеристику представників плоских червів, їхню будову, процеси життєдіяльності та риси пристосованості до умов існування; ознайомити із різноманітністю типу та значенням цих тварин у природі.

  • Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати будову та життєдіяльність вільноживучих та паразитичних форм плоских червів; уміння логічно мислити, використовувати набуті знання у повсякденному житті, робити висновки та узагальнення.

  • Виховна. Виховувати бережливе ставлення до оточуючого середовища та представників фауни планети.

Тип уроку урок формування знань.

Методи та методичні прийоми:

1. Інформаційно- рецептивний:

а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником.

б) наочний: ілюстрація, демонстрація, ТЗН.

Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.

2. Репродуктивний.

Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.

3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.

Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.

Обладнання й матеріали: мультимедійний проектор; підручники біології, робочі зошити, таблиці до теми.

Базові поняття й терміни: двостороння симетрія тіла, шкірно-м’зовий мішок, центральна і периферична нервова системи, нервовий вузол, нерв.

Структура уроку

І. Організаційний етап…………………………………...…………………………………….1 хв

ІІ. Актуалізація опорних знань ……………………………………………………………….3 хв

ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів…………………………………2 хв

IV. Основний етап…………………………………………………………………………....25 хв

V. Закріплення матеріалу…………………………………………………………...13 хв

Vі. Домашнє завдання ………………………………………………………………..1 хв

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Привітання учнів, перевірка присутніх, відмітка в журналі відсутніх, приготування необхідного матеріалу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Повторити знання учнів про кишковопорожнинних тварин.

  1. Викидання жалкої клітини внаслідок подразнення становить:

а) умовний рефлекс; б) таксис; в) безумовний рефлекс; г) тропізм.

2. кишковопорожнинним притаманна симетрія:

а) двобічна; б) радіальна; в) відсутня.

3. Мезоглея – це:

а) зовнішній шар клітин; б) внутрішній шар клітин;

в) міжклітинна безструктурна речовина, що поділяє шари клітин;

г) порожнина тіла тварини.

4. Морські кишковопорожнинні представлені:

а) тільки поліпами; б) тільки медузам

в) поліпами і медузами.

5. У формуванні коралових рифів беруть участь:

а) актинії; б) мадрепорові корали; в) гідри; г) медузи; д) аурелії.

Завдання з вибором кількох правильних відповідей.

  1. У зв'язку з рухомим способом життя поведінка медуз складніша, ніж поліпів. Позначте, з чим це пов'язане.

А) Зі статевим розмноженням; Б) складніша нервова система; В) зі способом живлення; Г) наявністю органів чуттів.

2. Позначте ознаки, якими актинії відрізняються від інших коралових поліпів.

А) Не мають скелета; Б) утворюють атоли; В) часто яскраво забарвлені; Г) здатні вступати у взаємовигідні відносини з іншими тваринами; Д) у циклі їх розвитку відбувається чергування поколінь,

Біля дошки два учні порівнюють:

1. Ознаки поліпів та медуз.

2. Ознаки ектодермального та ендодермального шарів.