Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ukr_mova_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
767.1 Кб
Скачать
  1. Тренувальна вправа

  • Уставте пропущені букви.

У ву..і, вмоло..і, на яблу.Л, на поро..і, у кожу..і, у барло..і, на лу.Л.

  • До якого роду належать ці іменники?

  • У якому відмінку вони стоять?

  1. Фізкультхвилинка

  1. Узагальнення й систематизація отриманих знань

  1. Вузлики на пам'ять. Вправа 114 (с. 58-59)

Виразне читання вірша Алли Свашенко. Колективне заучування вірша

  • Назвіть іменники в місцевому відмінку однини.

  • Поясніть їх правопис.

  • З одним із них складіть і запишіть речення.

  1. Робота над загадками. Вправа 115 (г. 59)

  • Назвіть іменники, у яких відбувається зміна кінцевого приголосного основи. (Річку, жінка, домівки, дочки, онука, оком, вухом)

  1. Списування з коментуванням

  • Прочитайте. Слова, подані у дужках, запишіть у потрібному відмінку.

  • Надпишіть рід, відмінок цих іменників.

На ткацькій (фабрика) нитки перетворюють у тканину, а на швей­ній — шиють одяг. Лариса чудово грає на (скрипка). Годівничку діти пові­сили на нижній (гілка). Мама купила (донечка) гарні черевички. Петрик налив (кішечка) молочка.

  1. Підсумок уроку

  • Що цікавого дізналися на уроці?

  • У яких відмінках іменників відбувається чергування кінцевого при­голосного основи [г], [к], [х] на [з’], [ц’], [с’]?

  1. Домашнє завдання

Вправа 115 (3), с. 59.

Урок 32. УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. Дата

СКЛАДАННЯ ПИСЬМОВОГО ТВОРУ-ОПИСУ ЗА КАРТИНОК) клас

К. БІЛОКУР «СОНЯШНИКИ»

Мета: вчити учнів складати твір-опис за картиною; вдосконалювати вміння послідовно висловлювати власні думки; розвивати усне і писемне мовлення, увагу, пам'ять, уяву, відчуття краси природи; виховувати естетичні смаки, любов до природи, по­чуття гордості за славетну українку.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  1. Робота над загадкою

• На сонечко я схожий І сонечко люблю.

За ним я повертаю Голівоньку свою. (Соняшник)

  1. Технологія «Мозковий штурм»

— Що вам відомо про соняшник?

У кошику 2-3 тис. насінин Схожий на сонце

Народний символ українців Технічна рослина

ж"" ^

Олія Халва

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

  • Сьогодні на уроці ми розширимо знання про соняшник. Ви дізнаєтесь, як зображали цю рослину поети, письменники, художники. Також ви самі створите твір-опис соняшників на основі споглядання картини К. Білокур «Со­няшники».

  1. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Підготовча робота

  • Діти, заплющте на хвилинку оченята та уявіть таку картину.

Літо. Серпнева спека. Стоїть хатинка на пагорбі. А біля тієї хатини, при­грітий сонечком, пишається золотоголовий красень. На високому струн­кому стеблі яскрава жовтогаряча квітка. Вона так і світиться, обертаючись за сонцем.

  • Яку квітку ви уявили? (Соняшник)

  • Цю рослину дуже часто можна побачити на городах і степових ланах України. А поети і письменники майстерно змальовують їх у своїх творах.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]