Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ukr_mova_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
767.1 Кб
Скачать
  1. Підсумок уроку

  • З яких частин складається слово?

  • Як визначити у слові закінчення й основу?

  • Що таке закінчення? основа?

  • Що називають коренем? Як його знайти?

  • За допомогою чого утворюються нові слова?

  • Чим префікс відрізняється від суфікса?

  1. Домашнє завдання

Урок 24. УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТВОРУ НА ОСНОВІ ВРАЖЕНЬ ВІД ЕКСКУРСІЇ «КРАСА ОСІННЬОГО ПАРКУ»

Клас

Мета: ознайомити учнів з осінніми змінами в природі; вчити висловлювати свої вра­ження, використовуючи мовні засоби спілкування; збагачувати словниковий за­пас; розвивати вміння правильно будувати речення в монологічному і діалогічному мовленні; виховувати любов до природи, естетичне сприймання навколишнього.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Поетична сторінка

Ясне сонце не гріє Холодок повіва,

Затихає, жовтіє На узліссі трава.

Осипаються клени,

Листя з дуба летить...

Лиш ялинка зелена Серед лісу стоїть.

Грицько Войко

  • Якими барвами осінь розмалювала парк?

  • Що вабить око в осінньому парку?

  • Що викликає сум?

Хто в хустині червоненькій Став у лісі між дубів?

Може, дівчина маленька Назбирать прийшла грибів?

Ні, не дівчина там стала,—

Горобина виростала,

Ту хустину гаптувала Щедра осінь золота.

М. Познанська

  • З ким поетеса порівнює горобину?

  • У якому значенні вжито слово хустина?

  • Що означає слово гаптувала1

  • Доберіть синоніми до цього слова.

  1. Бесіда

  • Чи співзвучні слова віршів із тим, що ви бачили в парку під час екс­курсії?

  • Що особливого помітили?

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

  • Сьогодні на уроці розвитку зв’язного мовлення ви будете вчитися скла­дати твір на основі власних вражень від екскурсії, використовуючи мовні за­соби спілкування.

  1. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Підготовча робота до складання твору

  • Доберіть епітети до слова осінь. (Золота, чарівна, чаклунка)

  • Доберіть антоніми до прикметників, що характеризують осінь. Сумна — ... (весела).

Тривожна — ... (спокійна).

Буденна — ...(святкова, урочиста).

Тепла — ... (холодна).

  • За якими деревами ви спостерігали в парку?

  1. Створення словникової скарбнички

шелестить

тремтить

стоять

танцюють

опадають

торкнулася

красуються

дзвенить

пливуть

шумить

тривожно

урочисто

непокірно

весело

замріяно

непомітно

по-особливому

безшумно

хороше

казково

пожовкле червоне зелені кремезні жовте золоті багряні металевий пишні суха

  1. Робота в парах

  • Опишіть свою рослину, використовуючи найвлучніші слова та вирази.

А щоб легше було це зробити, використайте словникову скарбничку.

  1. Усна побудова розповіді

  2. Фізкультхвилинка

Осінній дощик крапотить,

Листок від холоду тремтить.

Краплина вдарила важка І відірвала геть листка.

І закружлявся він в падінні.

Оглянув барви всі осінні,

Над ставом трішки покружляв —

Де впасти місце вибирав.

Та часу мало мав листок,

То й ліг в травичку під дубок.

Лежать там буде до весни І бачити солодкі сни.

  1. Запис твору в зошитах

  2. Зачитування написаних творів

  3. Виправлення типових мовних помилок

  1. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

  • Чого навчилися на цьому уроці?

  • Якими потрібно бути під час екскурсії? Чому?

Клас

Урок 25. ПОДІЛ НА ГРУПИ СЛІВ, ЩО НАЛЕЖАТЬ ДО РІЗНИХ ЧАСТИН МОВИ. СЛУЖБОВІ СЛОВА

Мета: відновити і закріпити знання учнів про слова — назви предметів, ознак, дій; по­вторити поняття «частини мови», «іменник», «прикметник», «дієслово»; формувати вміння розрізняти самостійні частини мови за питаннями, відрізняти їх від службо­вих слів, правильно вживати у мовленні; розвивати вміння аналізувати, системати­зувати мовні явища; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]