Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
уроку 4 класу.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
6.77 Mб
Скачать

V. Закріплення вивченого. Загадки.

—Послухайте і відгадайте загадки. У реченнях-загадках визначте підмет і присудок.

Стоїть хлопчик під пеньком,

Накрив голову брильком. (Грибок)

У зеленім кожушку,

Костяній сорочечці

Я росту собі в ліску,

Всім зірвати хочеться. (Горішок)

Стоїть дід над водою,

Хитає сивою бородою. (Очерет)

Vі. Підсумок уроку.

—Діти, сподобався вам урок?

—Що саме?

—Що нового ви дізналися?

—Чи здобули ви нові знання?

— Які бувають члени речення? (головні і другорядні.)

—Назвіть синонімічний ряд до слів головні члени речення.

Головні члени речення – основа речення, підмет і присудок.

  • Який член речення називається підметом?

  • Який член речення називається присудком?

  • Складіть речення за запитаннями.

І в ІІ в

Хто? Як? Що робить? Де? Як? Хто? Що роблять? Коли?

Жайворонок високо літає в небі. Тихенько діти сплять вночі.

  • Назвіть основу цих речень.

  • Діти, хто з вас задоволений своєю роботою?

Мої любі діти!

Працювали ми старанно,

Щоб почути у кінці,

Що всі діти в нашім класі

Були просто молодці!

Vіi. Домашнє завдання.

Вправа 67 (завдання 4).

Тема: Запис чотирицифрових чисел.

Знаходження від числа і числа

за його частиною (№№136-144)

Мета: Вправляти у записуванні чотирицифрових чисел, у розв'язуванні прикладів і задач, що включають знаходження частини від числа і числа за його частиною. Повторити розв'язування задач двома способами, в основі яких лежить множення суми на число.

Обладнання: таблиці, картки.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Зосереджую увагу учнів, перевіряю їх готовність до уроку.

– Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

– Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

– До якого уроку ви приготувалися?

– Перевірте, чи все необхідне є у вас на парті?

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань

Картки для опитування

Картка №1

1. Розкласти на розрядні доданки числа: 2132; 4032.

2. У магазин завезли 4 мішки борошна по 80 кг. Продали 60 пакетів борошна по з кг кожний. Скільки кілограмів борошна залишилося?

Картка №2

1. Розкласти на розрядні доданки числа: 6300; 7050.

2. У магазин завезли 4 мішки борошна по 80 кг. Продали 60 пакетів борошна по З кг кожний. На скільки кілограмів борошна менше залишилося, ніж продали?

Завдання для індивідуального опитування

1. Кожну суму записати як одне число.

5 000 + 30 + 2 1 000+200+ 7

2. Розкласти на розрядні доданки числа: 1 042; 5 204; 3 126.

3. Відкласти на рахівниці числа: 1 347; 2 045; 5 030; 6 008.

У сні обчислення

Гра «Хто швидше?».

24

25

34

27

15

16

28

30

30

31

46

26

ІП. Вивчення нового матеріалу

Підготовча робота за №136.

Учитель уточнює, що тут подано пари розрядних чисел з однаковими першими цифрами. Одна й та ж цифра у першому числі означає 5 одиниць, а в другому — 5 тисяч, бо стоїть у розряді тисяч, на 4 місці праворуч. Перше число кожної пари є розрядним числом першого розраду, а друге – розрядним числом четвертого розряду.

Пояснення нового матеріалу

— Сьогодні ми будемо записувати чотирицифрові числа без нумераційної таблиці. Записуючи, пам'ятайте, на якому місці справа розташований розряд тисяч; сотень; десятків; одиниць.

Далі учні самостійно виконують вправу №137 (1, 2).

Двоє учнів працюють на закритих частинах дошки, після чого відповіді звіряють.

Первинне закріплення за вправою №142.

ІV. Розвиток математичних знань

  1. Коментоване виконання завдань №138-139.

  2. Самостійна робота над задачею 140.

Для слабших учнів подається короткий запис:

48 березових

Було –

56 соснових

Розпиляли – 1

4

Залишилося - ? березових і соснових