Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
уроку 4 класу.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
6.77 Mб
Скачать

7. Висновки.

— Біблія повчає, пояснює, застерігає, чітко визнає, що є добро, а що – зло. Відомий філософ і письменник Григорій Сковорода зазначав, що Святе Письмо сильне не так своїми історіями, як духовним змістом, який наповнює ці історії. Упродовж усього свого існування нічого мудрішого за десять Христових заповідей людство не створило:

    • Хай не буде тобі інших Богів передо Мною.

    • Не роби собі кумира і всякої подоби що на небі вгорі і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся і не служи їм.

    • Не призивай імення Господа, Бога твого надаремно.

    • Шість днів працюй і роби працю свою, а день сьомий – для Господа, Бога твого.

    • Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій дає тобі.

    • Не вбивай!

    • Не чини перелюбу!

    • Не кради!

    • Не свідчи неправдиво на свого ближнього.

    • Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що у ближнього твого.

— Як вигадаєте, чому люди зненавиділи Каїна? VІ. Підсумки уроку.

Учні згадують прислів'я про добро і зло.

  • У кого совісті нема, нема й сорому.

  • Якби міг, то в ложці води втопив би.

  • Від погляду молоко кисне.

Vіі. Домашнє завдання.

Читати легенду «Каїн і Авель».

Тема: Основа речення.

(Вправи 64-67.)

Мета. Закріплювати знання про підмет і присудок як граматичну основу речення. Удосконалювати вміння визначати в реченні його основу і встановлювати зв'язок між словами в реченні. Виховувати дбайливе ставлення до хліба.

Обладнання. Таблиця "Члени речення", таблиця словникових слів

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

– Діти, подивіться один на одного, усміхніться. Тепер до мене усміхніться. Ось із таким хорошим настроєм, доброзичливим ставленням один до одного ми і розпочинаємо наш урок.

–Давайте згадаємо, якими повинні бути учні на уроці?

(Уважними, розумними, організованими, слухняними, ввічливими, активними …)

–То ж, сподіваюся, що саме такими будуть мої хлопчики і дівчатка!

II. Актуалізація опорних знань учнів.

  • З чого складається наше мовлення? (З речень.)

Які бувають речення за метою висловлювання? Наведіть приклади. —А тепер згадаємо, як правильно сидіти за партами під час письма.

Зошит свій я відкриваю,

Під кутом його кладу!

Ручку я ось так тримаю!

Сяду рівно, не зігнусь,

За роботу враз приймусь!

III. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 63)

— Прочитайте спонукальні речення. Які ці речення за інтонацією?

Гра "Впізнай речення за метою висловлювання".

— Діти, яким реченням ви можете себе уявити: розповідним, питальним чи спонукальним?

(Діти вибирають собі роль конкретного виду речення.)

Вчитель зачитує уривок зв'язного тексту, в якому є всі три типи речень. Завдання: Впізнай себе.

"... Побачивши, що Веснянка не рухається з місця, Джон Дибуль вихопив з-за пояса ножаку і замахнувся на хлопчика:

— Ти що — нещастя захотів?! Веди, а то тут тобі й смерть! Ще хвилина — і довелося б нам назавжди попрощатися з Веснянкою. Веснянка сам це добре розумів ..."