- •Ігри, вправи, заняття для дошкільників з використанням елементів логоритміки та ейдетики
- •Вправи на розвиток і активізацію різних функцій Загальна моторика, координація рухів, орієнтування в просторі
- •Моторика рук, міміка
- •Заняття з розвитку мовлення з використанням логоритміки та елементами ейдетики «Золотиста осінь»
- •Хід заняття
- •Організаційний момент
- •Психогімнастика «Прогулянка лісом»
- •III. Рухлива гра «Хто летить, хто не летить» на розвиток слухової уваги
- •IV. Артикуляційна гра «Голос осені»
- •V. Гра «знайди звук»
- •VI. Підсумок заняття
- •Ігри з ейдетики
- •Заняття з розвитку мовлення у середній групі
- •Хід заняття
- •Кіт Василь Кізонька
- •Трамвайчик
- •Список використаних джерел
Заняття з розвитку мовлення у середній групі
Тема заняття. Ми інструктори завзяті
(Впровадження елементів ейдетики та мнемотехніки в процес навчання та виховання дітей)
Програмовий зміст: розвивати у дітей мислення, мовлення, пам'ять, уяву, увагу, фантазію; виховувати почуття прекрасного, доброту; вчити швидко та легко запам’ятовувати слова та відтворювати їх у певній послідовності; збагачувати словниковий запас дітей.
Обладнання: аркуші для малювання, фломастери, схеми-малюнки до віршів, схема для правил на заняття.
Попередня робота: вивчення віршів напам’ять за допомогою прийомів мнемотехніки та ейдетики
Хід заняття
І. Організаційна частина
Привітання. Представлення гостям (діти - інструктори)
Я інструктор…
ІІ. Повідомлення теми заняття
Діти, сьогодні ми не просто з вами проведемо звичайне заняття. Ми з вами стали справжніми інструкторами, а тому нашим гостям ми покажемо як ми читаємо вірші за допомогою малюнків, та швидко запам’ятовуємо слова.
ІІІ. Основна частина
Перед тим як розпочнемо, давайте з вами повторимо правила на занятті, які ми з вами раніше придумали. Я показую вам малюнок, а ви кажете, що це за правило .
Правила на занятті
Не запізнюватися на заняття (годинник)
Уважно слухати вихователя (вушко)
Не перебивати один одного (засмучене обличчя)
Сидіти тихо, не заважаючи іншим (стільчик)
Отримати задоволення від заняття (веселе обличчя)
Читання віршів за допомогою піктограм «Кізонька», «Кіт Василь», «Трамвайчик».
Кіт Василь Кізонька
Кіт Василь Кізонька рогата,
Варив кисіль Кізонька хвостата,
Зайчик Степанчик Біля вух сережки,
Наливав у жбанчик Каблуки на ніжках.
А лисичка – тітка «Ме-ме-ме» - співає,
Роздавала діткам. Весело стрибає!
Трамвайчик
Дзень-дзелень, біжий трамвайчик.
У вагоні - лис і зайчик,
Бегемотик, слоник, котик,
Песик, вовчик, чорний кротик.
«Не дивуйтесь!» - каже зайчик
В зоопарк іде трамвайчик!
Робота із запам’ятовуванням слів (за допомогою гостей)
Алгоритм
(гості називають будь які слова відомі дітям їхнього віку)
Назви слово, уяви і намалюй
Повтори названі слова
С
кладання казочки
Фізкультхвилинка по казочці
Вітер розкидав листочки – позбирай
Послідовне відтворення слів-картинок
ІV. Підсумок заняття
Що робили на заняття?
Чи було легко запам’ятовувати слова?
Висновок: логоритміка та ейдетика як інноваційні та здоров’язбережувальні технології поліпшують запам’ятовування, формують навички ефективного засвоєння інформації, удосконалюють загальну моторику, виробляють чітку координацію дій, формують впевненість у собі та у власних можливостях. Вони дають змогу кожній дитині комфортно, легко та із задоволенням здобувати нові знання в будь-якому віці, конкуруючи тільки з самим собою вчорашнім, і завжди виграючи в цьому змаганні.
