- •І. Загальні завдання педагогічної практики
- •II. Зміст і програма педагогічної практики «Пробна практика в дошкільних групах»
- •Програма педагогічної практики «Пробна практика в дошкільних групах»
- •III. Документація по практиці «Пробна практика в дошкільних закладах»
- •Як вести документацію
- •1. Щоденник спостережень.
- •2. Щоденник самостійного проведення пробних занять та різних видів діяльності.
- •IV. Схема ведення щоденника викладача-керівника підгрупи практикантів
- •Додатки Додаток 1. Заняття – основна і провідна форма навчання у дошкільному закладі
- •Хід заняття
- •Примірний конспект заняття для дітей старших груп.
- •Хід заняття
- •Шипшина
- •Структура заняття – екскурсії в природу
- •Хід заняття
- •Примірний конспект заняття-екскурсії
- •Хід заняття
- •Примірна схема аналізу заняття-екскурсії в природу
- •Структура заняття, пов’язаного з працею в природі
- •Хід заняття
- •Примірний конспект заняття пов’язаний з працею в природі
- •Хід заняття
- •Примірка схема аналізу заняття, пов’язаного з працею в природі
- •Методика образотворчої діяльності Структура занять з предметного малювання (з натури)
- •Примірний конспект заняття – малювання з натури (старша група)
- •Хід заняття
- •Примірка схема аналізу заняття з предметного малювання (з натури)
- •Структура занять з декоративного малювання
- •Примірний конспект заняття з декоративного малювання (середня група)
- •Хід заняття
- •Примірна схема аналізу заняття з декоративного малювання
- •Методика розвитку мовлення Структура комбінованих занять з розвитку мовлення
- •Примірний конспект заняття з розвитку мовлення.
- •Хід заняття
- •Примірна схема аналізу комбінованого заняття з розвитку мовлення дітей
- •Примірка схема аналізу занять з художнього читання та розповідання
- •Художня праця Структура занять по виготовленню виробів із різних матеріалів
- •Примірний конспект заняття з художньої праці
- •Хід заняття
- •Примірка схема аналізу заняття з художньої праці
- •Методика фему Варіанти структури занять з методики фему
- •Примірник конспект заняття по розвитку математичних уявлень в молодшій групі
- •Хід заняття
- •Примірний конспект заняття з цікавої математики для старшої групи
- •Хід заняття
- •Приміряний конспект заняття з цікавої математики для старшої групи
- •Хід заняття
- •Примірка схема аналізу заняття з формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку
- •Список використаної літератури
Приміряний конспект заняття з цікавої математики для старшої групи
Подорож у країну Математика
Мета: закріпити уміння дітей лічити в межах 6. продовжувати ознайомлювати з утворенням числа 6 на основі порівняння двох множин, вправляти в обстеженні геометричних фігур (круг, трикутник, прямокутник, квадрат). Формулювати уявлення про числа та цифри в межах 6 за допомогою різних аналізаторів. Розвивати вміння орієнтуватися в просторі.
Обладнання: квітки з цифрами, кружечки з блюдечками, геометричні фігури, матеріали до дидактичної гри «Знайди свій будиночок», лоточки з цифрами.
Хід заняття
– Дітки, сьогодні у вас незвичне заняття. Ми побуваємо у країні Математики, де живе цариця Математика, яка підготувала для нас багато різноманітних завдань. До нас прийшли гості, вони хочуть подорожувати разом з нами, подивитись, чому ви навчились. Давайте привітаємось до гостей.
Отже, дітки, наша подорож починається. Перша наша зупинка «Цікавинка». Подивіться, які гарні квіти розміщені на дощечці. Давайте порахуємо скільки їх? (Шість)
– Але це незвичні квіти. А що на них зображено? (Цифри)
– А тепер ми повинні виконати перше завдання цариці Математики. Я буду розкачувати віршики, в яких зустрічається та чи інша цифра, а ви повинні буде знайти квітку з відповідною цифрою.
«В мене родичів багато:
Баба Настя, дід Вадим.
Дядько, тітка, мама, тато
А ось я у них один»
«Дві курочки чубарочки
З півниками б’ються.
Дві дівчинки,
Як квіточки
Дивляться, сміються»
«Три сестриці у ліску
Рвали листя на дубку
Ой лелю, ой лелю
Рвали листя на дубку»
«Поясни мені чи важко
Відрізнить від звіра пташку
В птаха дві ноги, а в звіра
Знають добре всі – чотири»
«Я сінця з’їм п’ять копичок
Вип’ю воду з п’яти криничок
І виростуть в мене роги
Довжелезні та розлогі.
Я їх добре нагострю
Всіх бичків переборю»
«Я бачив – сказав брат Маринці
Шість яблук росло на ялинці
– Неправда! Озвалась Маринка
Та тож новорічна ялинка»
– Молодці дітки, з першим завданням ви справились. Продовжуємо нашу подорож. Друга наша зупинка «Лічилочка». Подивіться, що знаходиться на столі? (Блюдечка).
– А скільки їх? (Шість)
Оля підійде і кожному блюдечку підбере по одній чашці. А чашок скільки? (П’ять). Чого більше? (Блюдечок) На скільки? (На один)
– Але одному блюдечку не вистачає чашечки. Що потрібно зробити, щоб чашечок і блюдечок було порівну? (Докласти одну чашку).
– Що можна сказати про кількість блюдечок і чашок? (Їх порівну)
– Дітки, ви напевно стомилися, тож давайте присядемо на подушечки і трохи відпочинемо. Хто мені скаже, яку нову цифру ви вчили на попередньому занятті? (Шість)
– Знайдіть у своїх лоточках цифру 6 і покажіть.
– А тепер пригадаємо з скількох одиниць складається число 6. (3 шести)
– Подивіться, яка гарна рахівниця. З чого вона зроблена? (З кіндерів)
– Юрчик підійде до рахівниці і покаже нам з яких менших чисел складається число б , так щоб не повторювалося ні на одній низанні. А ви, дітки, повинні знаходити відповідні цифри в лотках : «1-5», «2-4», «3-3», «4-2», «5-1».
– Подивіться, дітки на малюнок, який у мене в руках. Що зображено на ньому?
– Сонечка і будиночки . Але наші сонечка ніяк не можуть знайти свої будиночки. Допоможемо їм? А знаєте як це зробити? Скільки кружечків у сонечка на спинці, з такою цифрою і буде його будиночок.
– У вас під подушечками заховані сюрпризи. Тихесенько встали і подивились. Що у вас заховано? (Геометричні фігури). Які?
Проводжу обстеження геометричних фігур.
– А тепер пограємось з вами в гру «Знайди свій будиночок». У нас є 4 будиночки – коло, квадрат, трикутник, прямокутник. По сигналу ви повинні будете підійти до свого будиночка, відповідно з фігурою, яка у вас є.
– Наша подорож продовжується. Остання наша зупинка «Ану подумай».
– У вас на столах в лоточках різні геометричні фігури. Візьмемо один квадрат і один великий трикутник і посередині дощечки викладемо будинок.
– Візьмемо 6 блакитних трикутників, одну паличку і трохи більший трикутник і викладемо кораблик.
– Ось, дітки, ми і справились з усіма завданнями цариці Математики. На цьому наша подорож закінчується. Молодці.
