Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
пробна практика в дошкільних групах - Микулина.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
145.5 Кб
Скачать

Примірка схема аналізу заняття з художньої праці

1. Як організовано дітей до заняття? Чи були забезпечені діти необхідними матеріалами і інструментами?

2. Як повідомлено тему? Що для цього використано? (загадку, вірш, сюрпризний момент, бесіду і т.д.)

3. Як проаналізувати виріб (зразок)? На що звернуто особливу увагу? Чи вказано на призначення виробу?

4. Які прийоми використані для показу і пояснення послідовності виконання виробу ?

5. Активність дітей під час пояснення.

6. Як проведено закріплення пояснення? Чи зрозуміли діти процес і послідовність виготовлення виробу?

7. Яка тривалість вступної частини заняття?

8. Як діти активно включились в самостійну роботу (самостійно, швидко, чи не очікують допомоги дорослого)?

9. Керівна роль дорослого під час самостійної роботи дітей. Як організував дітей на самостійну роботу? Чи стежить за діяльністю всієї групи і кожної дитини окремо? Чи дає додаткове пояснення, вказівки? Чи дбає про правильну поставу дітей, дотримання правил техніки безпеки?

10. Як діти справляються з роботою? Що цьому сприяє? Що є причиною невиконання завдань?

11. Як проведено аналіз дитячих робіт? Яка активність дітей в процесі аналізу? Чи звертається увага на прояв творчості?

12. Яка якість дитячих робіт?

13. Чи всі програмні завдання були вирішені на занятті?

14. Чи організовано прибирання робочих місць?

15. Чи раціонально, ефективно розподілено і використано час заняття?

16. Які форми, методи і прийоми були найефективнішими ? Чому?

17. Які були недоліки на занятті?

18. Висновки, пропозиції, побажання.

Методика фему Варіанти структури занять з методики фему

1-й варіант

1. Повторення з метою введення дітей в нову тему – 2-4 хв.

2. Розгляд нового матеріалу.

3. Повторення раніше засвоєного матеріалу.

2-й варіант

1. Проведення роботи по вивченню нової теми.

2. Продовження вивчення попереднього матеріалу або його закріплення.

3. Повторення раніше пройденого.

3-й варіант

1. Закріплення матеріалу по новій темі.

2. 3акріплення 3-4 раніше вивчених програмних завдань.

Примірник конспект заняття по розвитку математичних уявлень в молодшій групі

Мета: Закріпити знання дітей про склад групи із окремих предметів і виділення одного предмета із багатьох. Удосконалювати вміння дітей розрізняти (предмети) поняття «багато» і «один», орієнтуватися в часі доби і просторі; називати і розрізняти круг, квадрат (прямокутник і трикутник), обстежуючи їх руховим, здоровим, дотиковим шляхом.

Хід заняття

Діти сидять півкругом. Вихователь ставить перед дітьми 3 комплекти зображень яблунь з яблуками, «зриває» яблука і роздає їх дітям:

Одне яблуко Мар’янці,

Також Ромі і Максимці,

Віталіку й Ніколетті,

Сергійкові, Ромі й Петі...

І дівчаток і хлоп’ят.

Цілий яблуневий сад.

– Дітки, давайте знову створимо яблуневий сад. Ви мені будете давати яблучко і казати: «одне яблуко», а потім разом повторимо останній куплет.

Вихователь веде діалог з дітьми:

Візьмем яблуко Мар’янки.

Також Роми і Максимки,

Віталіка й Ніколетти

Від Сергія, Роми й Петі...

Всі хором: У дівчаток і хлоп’ят.

Цілий яблуневий сад.

– Дітки, під стільчиками у вас лежать квіти (паперові). Підніміть їх.

Вихователь повільно збирає із квітів букет:

Одна квітка – голуба,

А друга – червона.

Зберемо їх всі в букет.

Ну а пахнугь, – наче мед!

– По галявині ходить квочка, і її дітки – курчата

Квочка по лужку гуляла,

І дітей своїх скликала.

Прибігло до неї багато діток.

Жовтих, пухнастих наче квіток.

Дітки біжать, імітуючи рухи курчат. Гра повторюється 2-3 рази. Після цього вихователь здивовано і радісно вимовляє :

Дивіться, дітки! Ранок прийшов!

Сонцем яскравим у вікно заглянув.

Станемо в ряд ми весело й швидко!

Присядемо і встанемо, як м’ячики, прудко.

День розпочнемо ми по порядку,

Зробимо дружньо ми з вами зарядку,

Зараз ми будем співати і гратись

Вечір настане – укладемось спати.

Нічка скоро пройде, ранок знову прийде!

(Відповідно до змісту вихователь з дітьми виконує рухи) П. 2-3 р.

Відпочинете, згуртуйтеся,

І на мене подивіться!

Загадаю вам загадку.

Ви підкажете відгадку!

Вихователь котить круги і квадрати по столу і каже:

Покотилися круги,

На зелені луги,

І квадрати поскакали,

Та кругів не наздогнали.

Чому? Та кути їм помішати.

Розгляд геометричних фігур.

– Чому покотилися круги? Так, тому що круглі. Намалюйте їх в повітрі пальчиком.

– А квадрати які? Намалюйте! Вони можуть покотитися? Ні, звичайно. Кути мішають (Так само прямокутник і трикутник).

Потім запропонувати дітям, щоб вони стали в коло, а вихователь передає одні з перерахованих геометричних фігур. Діти їх передають позаду. Коли він скаже «стоп», дитина, на якій зупинилися, позаду «досліджує» пальчиком фігуру каже її назву). А вже потім іншим показує, і всі разом кажуть її назву.

Після гри всі сідають на свої місця, а вихователь проводить аналіз і підсумок заняття. Хвалить всіх і індивідуально. Хвалить найбільш активних.