Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
пробна практика в дошкільних групах - Микулина.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
145.5 Кб
Скачать

Примірка схема аналізу заняття з предметного малювання (з натури)

1. Як підготовлено матеріали і інструменти до заняття? Чи відповідає натура віковим особливостям дітей, педагогічним вимогам?

2. Як зацікавлено дітей до натури?

3. Як проведено аналіз натури? На що звернено особливу увагу?

4. Чи чітко проведено пояснення?

5. Чи був показ прийомів малювання предмета?

6. Активність дітей під час аналізу натури і в процесі пояснення.

7. Дії педагога під час малювання. Як здійснюється індивідуальний підхід?

8. Чи справляються діти з роботою?

9. Як проведено аналіз робіт? Чи звертається увага на схожість з натурою?

10. Яка якість дитячих малюнків?

11. Активність дітей під час аналізу.

12. Позитиви і сторони і недоліки. Пропозиції щодо їх усунення.

Структура занять з декоративного малювання

І. 1. Вступна бесіда (зацікавити дітей до роботи, розповісти про вид декоративно-прикладного мистецтва, використати художню літературу і т.д.)

2. Розгляд і аналіз робіт (визначити форм), на якій створено візерунок ; чим прикрашена, які використані декоративні елементи ; де розміщені на формі ; які характерні кольори для цього виду народного мистецтва).

3. Показ і пояснення (повний або частковий ) послідовності виконання роботи.

4. 3акріплення послідовності розпису.

II. Самостійна робота дітей.

III. Розгляд і аналіз дитячих робіт.

Примірний конспект заняття з декоративного малювання (середня група)

Тема: Писанка.

Мета: Розширити та поглибити знання дітей про символіку. Вчити дітей розмальовувати писанки. Виховувати повагу до народних традицій, звичаїв ; розвивати естетичний смак.

Матеріал: кошик, писанки, серветка, зразок писанки, аркуші паперу овальної форми, фарби, пензлі, підставки для пензлів.

Хід заняття

– Дітки, погляньте у вікно. Яка в нас зараз пора року?

– Правильно, весна.

– Ось послухайте, який я вам зараз гарний віршик про весну розкажу, написав його Т.Г.Шевченко, а називається він «Встала весна...»:

Встала весна,

Чорну землю сонну розбудила,

Уквітчала її рястом.

Барвінком укрила.

– Отже, про що цей віршик ?

– Так про весну. Весна – чудова пора року, чудова своїм сонечком, своїм теплом, небом, своїми краєвидами. А ще вона чудова своїми святами га обрядами.

– Дітки, а які ви знаєте свята, що святкують навесні ?

– Так, 8 Березня або його ще називають Мамине свято.

– Також, дітки, одним з великих весняних свят в народі є Великдень, або по-іншому це свято називають Паска. Великодні свята багаті своїми народними звичаями.

– Що вдома готують до цього свята?

– Правильно, печуть паску.

– А ще що?

– Так, розмальовують писанки.

– Дітки, а ще крім писанок бувають крашанки і крапанки. Ось вони в мене в кошику, давайте їх розглянемо.

– Ось, дітки, це крашанка, вона пофарбована одним кольором. А крапанка тому називається крапанкою, що на ній намальовані крапочки. Ну а писанки розмальовують різними візерунками: квіточками, листочками, геометричними орнаментами, дуже часто на них пишуть: «Христос Воскрес».

– Сьогодні, дітки до нас в гості завітали звірята із казочки «Про Писанку». Хочете послухати цю казочку ?

– Ну, тоді слухайте :

«На Великдень спекла бабуся паску, розмалювала писанки і поставила її на столі. Але одна Писанка вирішила втекти. Вона зіскочила зі столу і покотилася в ліс. Котиться, котиться, аж раптом їй назустріч зайчик:

– Добрий день, Писанко.

– Добрий день, зайчику-побігайчику.

– Писанко, давай будемо з тобою гратися.

– Ой вибач, Зайчику, я б з радістю, але поспішаю.

– Куди це?

– До діток в дитсадок на свято.

– Ну що ж, тоді бувай!

І Писанка покотилася далі. Котиться вона, котиться, і зустріла Мишку.

– Добрий день. Писанко! Яка ти гарна! На тобі намальовані такі чудові квіти. Ти мені дуже подобаєшся. Я візьму тебе з собою.

– Ні, Мишко, не можна мене забирати, бо я поспішаю в гості до діток. До побачення.

І покотилась Писанка далі. А по дорозі зустріла Метелика:

– Добрий день, Писанко! Я йду на день народження до жука-Сонечка. Ходімо зі мною.

– Не можу, Метелику. Я йду в гості в дитсадок.

– Ну що ж, тоді – до побачення.

І Писанка знов покотилася собі. Аж раптом на галявині зустрівся їй сірий Вовк. Писанка дуже злякалась, коли побачила його. А Вовк і каже:

– О, кого я бачу! Так це ж Писанка! Вона, мабуть, дуже смачненька. Зараз я тебе з’їм.

– Не можна мене їсти. Адже мене дітки чекають в дитсадку.

Сказавши це, Писанка щодуху почала тікати від Вовка, який погнався за нею. Вовк біг за нею і не помітив дві берізки, що росли на галявині. Він встромив голову між двома деревами і не міг поворухнутися з місця. А Писанка зраділа, що Вовк не зможе її наздогнати. Та недовгою була її радість, бо на дорозі лежав камінь, Писанка ударилась об нього і розбилась».

– Дітки, намалюємо писанки для кожного із звіряток з казки?

– Але спочатку давайте розглянемо писанку, яку будемо малювати. Якої вона форми? (овальної). Що на ній намальовано? (квітка, крапочки, лінії).

– А тепер я вам поясню, як будемо малювати писанку: спочатку знаходимо середину і кладемо кінчиком пензля чорну крапочку. Потім навколо цій крапочки малюємо восьми-пелюсткову квіточку червоного кольору: спочатку один пелюсток - зверху, знизу, по бокам і між ними. Потім зверху писанки проводимо всім ворсом пензля червону лінію і трохи нижче – ще одну, а між ними – чорні крапочки. Знизу так само. І ще крапочки – між пелюстками квітки. А хто і може крапочки намалювати по краях писанки.

– А зараз повторимо: з чого будемо починати писати писанку ? А що далі?

– Добре, а тепер приступайте всі до роботи. Малюйте акуратно і старанно, щоб у вас вийшли гарні писанки.

В ході роботи допомагаємо дітям, яким важко, даю поради, вказівки.

– Молодці, ви всі старалися і у вас вийшли гарні писанки. Я думаю, звірятам із казки вони сподобаються.

– Каріна, ти кому подаруєш свою писанку ? (Метелику).

– А ти, Андрюша ? (Зайчикові).

– А чому Вовку ніхто не хоче подарувати писанку ? От я йому свою подарую.

– Ну а всі інші подаруйте свої писанки кому хочете.

– Такі гарні писанки можете і дома намалювати на свято.

– Дітки, а може хтось знає віршик про Писанку?

– Йдіть розкажіть нам :

Розмалюю на писанках

Квіточки, ялинки.

І роздам їх на Великдень

Поміж діточки.

Гарна писанка у мене,

Мабуть, кращої нема.

Мама тільки помагала.

Малювала я сама.

– Отже, що ми сьогодні малювали? (писанки).

– Вам сподобалось наше заняття?

– А зараз ми з вами пограємо в гру «Подоляночка». В цю гру діти грають з приходом весни.