- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент.
- •2. Перевірка готовності до уроку.
- •3. Повторення правил поведінки за комп’ютером та техніки безпеки.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •V. Первинне закріплення нового матеріалу
- •VI. Формування вмінь і навичок.
- •VII. Узагальнення й систематизація знань
- •VII. Домашнє завдання
- •XI. Підбиття підсумків. Рефлексія
Конспект
Пробного уроку з інформатики
Проведеного в 3-Б класі
НВК «ЗНЗ-ДНЗ» №4
Студенткою 3 курсу, групи В
Дубенського коледжу РДГУ
Бойко Богдани
Тему отримала: 09.09.2015
Дата проведення: 16.09.2015
Консультацію отримала:
Вчитель: Кокорський Н. А.
Керівник практики: Павлунь В. С.
Конспект перевірено:
Вчитель: Кокорський Н. А.
Керівник практики: Павлунь В. С.
До заняття допущено:
Вчитель: Кокорський Н. А.
Керівник практики: Павлунь В. С.
Оцінка:
Тема. Способи подання повідомлень(текстовий, звуковий, світловий, графічний, жестами, комбінований)
Мета:
навчальна: створити уявлення про способи подання повідомлень людиною, вчити наводити приклади різних способів подання повідомлень; створити уявлення про комбінований спосіб подання повідомлень, про процес перетворення різних видів подання повідомлень; здійснити пропедевтику поняття «кодування повідомлень».
розвивальна:розвивати пам’ять, увагу, уяву,мислення;
виховна:зміцнювати бажання пізнати нове, заохочувати до праці, виховувати уважність, акуратність, формувати позитивне ставлення до навчання.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання:
підручник(ПКМ «Сходинки до інформатики»,
робочий зошит, слайд з вмістом вправи,
червоні й зелені сигнальні картки,
зображення людини і картки з написами для розв’язання вправи,
картки з прикладами повідомлень для учасників дорожнього руху,
презентація до уроку.
Структура уроку
№ з/п |
Етапи уроку |
Час, хв |
Методи, прийоми, форми навчання |
І |
Підготовчий етап |
4 |
Привітання, перевірка готовності до уроку(гра «Доповни речення»). |
ІІ |
Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання |
4 |
Виконання вправ; гра «Світлофор» |
ІІІ |
Оголошення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності |
2 |
Слово вчителя |
ІV |
Вивчення нового матеріалу |
8 |
Бесіда з візуалізацією |
V |
Первинне закріплення нового матеріалу |
2 |
Виконання вправ |
VI |
Формування вмінь і навичок |
12 |
Робота за комп’ютером: розповідь учителя з демонстрацією;практична робота з використанням орієнтовної системи дій |
VII |
Узагальнення й систематизація |
5 |
Бесіда, виконання вправ |
VIII |
Домашнє завдання |
2 |
|
IX |
Підбиття підсумків, рефлексія |
3 |
Вправа «Закінчіть речення», вибіркове опитування. |
X |
Фізкультхвилинки |
2 |
|
Хід уроку
І. Підготовчий етап
1. Організаційний момент.
—Доброго дня, діти! Мене звати Богдана Володимирівна,і сьогодні урок інформатики проведу у вас я.
2. Перевірка готовності до уроку.
—А для початку перевірте чи все необхідне ви маєте із собою: зошит, підручник, ручка і щоденник. Молодці!
3. Повторення правил поведінки за комп’ютером та техніки безпеки.
— Для початку пригадаємо правила безпечної роботи і поведінки в комп’ютерному класі. Пропоную вам гру «Доповни речення». Я буду починати речення, а ви будете закінчувати:
Будьте уважними!
1.Не розпочинати роботу за комп’ютером… (без дозволу вчителя).
2. Сиди правильно:
Спина…(пряма), лікті…(на парті), ноги…(на підлозі)
3.Слідкуй, щоб відстань від очей до екрана монітора була…(не менше 50 см).
4.Під час роботи за комп’ютером руки мають бути… (чисті, сухі)
5.Не класти на клавіатуру…(нічого).
6.Працювати за комп’ютером…(не більше 15 хвилин).
7. До екрану монітора не можна…(торкатися пальцями).
— Молодці діти!
ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання
Виконання вправ
Погляньте на екран. Нам потрібно з’єднати повідомлення з органами чуття за допомогою яких людина їх отримує. Прочитайте повідомлення.
Троянда запашна. Зображення якого органу чуття відповідає цьому повідомленню?(Ніс).
Прочитайте наступне повідомлення і знайдіть малюнок який йому відповідає.
Іграшка м’яка (Рука).
Апельсин солодкий. Який орган чуття вказує нам на смак апельсина?(Язик)
Мелодія співуча. За допомогою чого ми можемо про це дізнатися?(Вухо).
Сніг білий. Який орган чуття ми повинні обрати?(Очі).
Молодці!
А зараз ми з вами пограємо у гру «Світлофор». У вас на партах лежать картки червоного і зеленого кольору. Я буду читати речення. Якщо в реченні, яке ви почуєте, роль органів чуття відображено правильно, то піднімаєте зелену картку, а якщо ні – червону. Наприклад,прослухайте речення: «Елзік скуштував яблуко і відчув його солодкий аромат». Яку картку слід підняти?(Червону). Чому ви так думаєте?(Бо смак ми відчуваємо за допомогою язика, а аромат за допомогою носа).
Слухайте наступне повідомлення: «Вчителька почула, що лунає дзвінок»(Зелена).
Файліна доторкнулася до сверта і відчула, що він зелений»(Червону, тому, що за допомогою рук – органу дотику ми не можемо бачити колір. А за допомогою якого органу чуття ми можемо дізнатися , що светр зеленого кольору?(Очей )).
Слухайте наступне повідомлення « Сашко прокинувся від аромату кави, яку зранку зварила мама»(Зелена. Чому? За допомогою якого органу чуття Сашко відчув аромат кави?(Ніс)).
Молодці! Ви добре справилися зі завданням!
ІІІ. Оголошення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
Під час дорожнього руху пішоходи та водії отримують повідомлення про правила їхнього пересування та вказівки бути уважними. А тепер наведіть які ви знаєте приклади таких повідомлень.(Знаки дорожнього руху, кольорові сигнали світлофора, жести регулювальника). Як бачите, повідомлення учасникам дорожнього руху подаються різними способами. В інших ситуаціях ви також стикаєтеся з повідомленнями, які подано різними способами. Отже зараз ми поговоримо про способи подання повідомлень.
