- •Әдістемелік нұсқау тәжірибелік сабаққа арналған
- •Құрастырушы: м.Ғ.Д. Ибрагимова р.С.
- •М.Ғ.К. __________ Даулетхожаев н.А.
- •1.Тақырып № 7. Шықшыт буынының ауру дисфункциясының синдромы. Клиникасы, диагностикасы емі.
- •3. Тапсырма:
- •4. Оқу және оқыту тәсілдері: аралас
- •6. Хронометраж
- •7.Студенттердің бастапқы және базалық білім деңгейін анықтау сұрақтары.
- •Шықшыт буынының қабыну және дистрофиялық аурулары бар науқастарды зерттеу кезіндегі іс әрекет бағыттарының кезіндегі кестесі.
- •Ситуациялық тапсырма
- •Іскерлік ойынның сценарийі
- •2 Бөлім. Эксперт комиссиясының отырысы.
- •8. Бақылау (сұрақтар, тест түріндегі тапсырмалар, жаттығулар)
- •Жаттығулар:
- •9. Ұсынылған әдебиеттер
С.Ж.АСФЕНДИЯРОВ АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ ҰЛТТЫҚ МЕДИЦИНА УНИВЕРСИТЕТІ |
|
КАЗАХСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ ИМЕНИ С.Д.АСФЕНДИЯРОВА |
ХИРУРГИЯЛЫҚ СТОМАТОЛОГИЯ МОДУЛІ |
||
ӘДІСТЕМЕЛІК НҰСҚАУ ТӘЖІРИБЕЛІК САБАҚҚА |
||
Хирургиялық стоматология модулі
Пәні – Хирургиялық стоматология HS 5306.
МАМАНДЫҒЫ: 051302 «Стоматология»
Әдістемелік нұсқау тәжірибелік сабаққа арналған
Тақырып№ 7 « Шықшыт буынының ауру дисфункциясының синдромы. Клиникасы, диагностикасы емі».
КУРСЫ: 5
семестрі – 9,10
2013ж.
Құрастырушы: м.Ғ.Д. Ибрагимова р.С.
Модуль отырысында талқыланды
Хаттама № 1 « 27 » тамыз 2012 ж.
Бекіткен:
Хирургиялык стоматология модулінің жетекшісі
М.Ғ.К. __________ Даулетхожаев н.А.
1.Тақырып № 7. Шықшыт буынының ауру дисфункциясының синдромы. Клиникасы, диагностикасы емі.
2. Мақсаты: Студентте:
- Шықшыт буынының ауру дисфункциясының синдромы этиологиясы, патогенезі, клиникасы туралы білімін қалыптастыру.
- Науқаспен сөйлесудің коммуникативті дағдыларын қалыптастыру, нақас және ауру туралы қажет мәліметтерді алу.
- Шықшыт буынының ауру дисфункциясының синдромы диагностикасын және емін қалыптастыру.
- Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау аймағындағы заңдар мен нормалық құжаттарды қалыптастыра отырып кұқықтық компетенциыны ескеру.
3. Тапсырма:
1. Шықшыт буынының функциональді бұзылыстары мен ауру синдромының патогенезін, клиника ерекшеліктерін, диагностикасын және емін түсіну үшін қажетті шықшыт буынының анатомо-топографиялық ерекшеліктерімен кинетика білімдерін қалыптастыру.
2. Шықшыт буынының функциональді бұзылыстары мен ауру синдромының этиологиясы мен патогенезін бойынша теориялық білімдерді меңгеру.
3. Шықшыт буынының қабынуы және дистрофиялық аурулары бар науқастармен клинико-диагностикалық принциптерімен емі бойынша білімдерін қалыптастыру.
4. Субъективті, объективті және қосымша ұқсас аурулармен дифференциальді диагностика нәтижелері негізінде диагнозды нақтылау дағдыларын қалыптастыру.
5. Шықшыт буынының функциональді бұзылыстары мен ауру дисфункциясының синдромын басымдылығы бар бөлек терапиялық әдістерімен жабдықтарын таңдау арқылы этиопатогениялық емнің жоспарын құру және жүргізу дағдыларын қалыптастыру.
Негізгі түсінік –шықшыт буын, ауру сезім, шайнау бұлшықеттін тонусы, шықшыт буыны дискі.
Жаңа түсініктеме: функциональді бұзылыс, шықшыт буынының ауру дисфункциясының синдромы, шыққыт буыны денесінің ығысуы.
4. Оқу және оқыту тәсілдері: аралас
5. Оқыту құралдары: науқас, муляждар, электронды кестелер, тренажерлар мен симуляторлар, жұмыс жасаудың негізгі схемалары, видеофильмдер, ситуациялық есептер жинағы.
6. Хронометраж
№ |
Сабақ кезеңі |
Сабақ кезеңінің мазмұны
|
Оқыту әдістері |
Тексеру әдістері (мұғалімнің таңдауы боіынша) |
Кезеңге бөлінген уақыт |
||||
1. |
Кіріспе кезең |
Амандасу, белгілеу, тақырыпта жариялау, мотивациясын, мақсатын жариялау |
- |
- |
5 минут |
||||
2. |
Негізгі кезең |
Когнитивті компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
- |
1. Ауызша сұрау 2. Жазбаша сұрау 3. Блиц-сұрау 4. Тестілеу |
20 минут |
||||
3. |
Негізгі кезең |
Операциональді компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Операциональды дағдыларды тікелей қадағалау
|
30 минут |
||||
|
Үзіліс 10 минут |
||||||||
|
|
Операциональді компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Операциональды дағдыларды тікелей қадағалау
|
30 минут |
||||
|
|
Коммуникативті дағдылардың қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Коммуникативті дағдыларды тікелей қадағалау |
15 минут |
||||
Құқықтық компетенцияның қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
1. Ауызша сұрау 2. Жазбаша сұрау 3. Блиц-сұрау |
5минут |
||||||
4. |
Сапаны тексеру кезкңі |
1.Кері байланысты камтамасыз ету |
|
|
10 минут |
||||
2.Бағалау рубрикалалын толтыру (чек-парақтарын), баллдарды санау. |
|
|
5 минут |
||||||
3.Бағаларды жариялау және оларды оқу журналына қою. |
|
|
10 минут |
||||||
4. Келесі сабақтың тақырыбы бойынша үй тапсырмасына түсініктеме. |
|
|
10 минут |
||||||
|
Барлығы |
160 минут (50 минуттан 3 академиялық сағат = 150 минут, үзіліс – 10 минут). |
|||||||
