Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
matem 3_1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
968.22 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Визначте серед поданих записів рівняння.

22 + 18 = 40 85 + х = 94 14 - 1 0 < 9 1 3 + х = 71

— Що означає розв’язати рівняння?

VII. Домашнє завдання

С. 9 - 1 0 , №№ 50; 51.

Урок 6 Дата _______

Тема. Додавання і віднімання виду 38 + 2; 80 - 4. Розвязування рівнянь на знаходження невідомого доданка.

Мета: повторити окремі випадки додавання і віднімання у межах 100; формувати вміння розв'язувати рівняння на знаходження невідомого доданка; складати обернені задачі; виховувати старанність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Зачитайте розв’язання задач 51.

(32 + 44) - 23 = 53

— Що спільного в цих задачах? (Розв’язання)

— Чим вони відрізняються? (Умовою, відповіддю)

2. Гра «Доповни до 10»

— Числа 2; 5; 6; 7; 8; 9; 3; 4 доповніть до 10.

3. Гра «Число загубилося»

□ + 4 = 12 □ - 5 = 9 80 - □ = 29

□ +7=19 □ - 8 = 6 17 - □ = 17

4. Цікаві задачі

• Півень голосно кричить, • Киця й котик залюбки

Двадцять людей може збудить. Випікали пиріжки.

Скільки півнів посадити, Киця з тіста сім зліпила,

Щоб сто людей розбудити? Котик з снігу — тільки п’ять.

(Може і один розбудити сто людей, Скільки всіх, малеча мила,

якщо вони поруч.) Пиріжків вони з’їдять? (7 пиріжків)

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні ми продовжимо вчитися розв’язувати рівняння на знаходження невідомого доданка, повторимо окремі випадки додавання і віднімання у межах 100.

IV. Робота над темою уроку

1. Повторення окремих випадків додавання і віднімання у межах 100 (с.10, № 52)

— Поясніть розв’язання прикладів.

2. Гра «Хто швидше?» (с. 10, № 53)

— Випишіть вирази зі значеннями;

1 варіант — 30; 47;

2 варіант — 60; 88.

— Перевірте себе.

27 + 3 = 30 55 + 5 = 60

50 - 3 = 47 90 - 2 = 88

3. Колективна робота над задачами (с. 10,№ 54).

— Розгляньте малюнки.

— Розв’яжіть першу задачу. (5 + 3 = 8 (л))

— Розв’яжіть другу задачу. (8 - 5 = 3 (л))

— Чим схожі задачі і чим вони відрізняються?

— Як називаються такі задачі? (Друга задача є оберненою до першої.)

— Складіть ще одну задачу, обернену до розв’язаних.

С амовар — ? 8л

Банка — 3 л

— Розв’яжіть її.

8 - 3 = 5 (л)

Фізкультхвилинка

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]