Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
matem 3_1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
968.22 Кб
Скачать

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми додавання і віднімання дво­

цифрових чисел без переходу через десяток, знаходитимемо периметр три­

кутника.

IV. Робота над темою уроку

1. Коментоване розв'язування прикладів (с. 5,№ 15)

— Поясніть розв’язання кожного прикладу.

2. Самостійна робота (с. 5, № 16)

1 варіант — 1-й рядок прикладів.

2 варіант — 2-й рядок прикладів.

Фізкультхвилинка

КЛЕНОВІ ЛИСТОЧКИ

Осінь, осінь. Лист жовтіє,

З неба часом дощик сіє. (Пальцем показують рух дощика.)

Червонясте, золотисте

Опадає з клена листя.

Діти ті листки збирають, (Руки в сторони, присідають, імітують збирання листочків.)

У книжки їх закладають.

Наче човники, рікою (Роблять «ліхтарики».)

їх пускають за водою.

З них плетуть вінки барвисті,

Червонясті, золотисті. (Кружляють.)

V. Розвиток математичних знань

1 . Робота над задачею (с. 5, № 17)

І — 6 кг ?

II, III — по 5 кг з кожної

— Розв’яжіть задачу, склавши вираз.

(6 + 2 • 5 = 16 (кг))

2. Робота з геометричним матеріалом (с. 5, № 18)

— Відгадайте загадку.

У нього всього по три:

Три сторони і три кути,

Вершин у нього також три,

Як не крути, як не верти! (Трикутник)

— Виміряйте його сторони і знайдіть периметр цієї фігури.

— Що називається периметром?

— Як називається друга фігура?

— Чому вона має таку назву?

— Виміряйте сторони і знайдіть периметр цієї фігури.

— Як знайти периметр многокутника?

Додай довжини всіх сторін,

Що многокутник має.

Ця «огорожа без воріт»

«Периметр»,— кожен знає.

3. Завдання для допитливих

— На скільки периметр чотирикутника більший за периметр трикутника.

4 . Робота над задачею (с. 5, № 19)

Хлопчик — 7 тарілок 15 тарілок. Хто більше?

Дівчинка — ?

  1. 15 - 7 = 8 (т.) — дівчинка

  2. 8 - 7 = 1 (т.)

Відповідь: дівчинка помила на 1 тарілку більше.

5. Завдання з логічним навантаженням (с. 5, № 20)

Відповіді: 31; 42; 53; 64; 75; 86; 97.

VI. Підсумок уроку

— Прокоментуйте розв’язання прикладу 86 - 43.

VII. Домашнє завдання

С. 5, №№ 21; 22.

Урок 3 Дата _______

Тема. Табличне додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Складання і розв’язування задач за коротким записом.

Мета: повторити прийоми табличного додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток; формувати вміння порівнювати довжину відрізків, розв'язувати задачі за коротким записом; розвивати логічне мислення, просторове уявлення, математичне мовлення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Математичний диктант

• Запишіть число, в якому 7 десятків і 8 одиниці; 4 десятки і 5 одиниць.

• Запишіть найменше двоцифрове число.

• Запишіть «сусідів» числа 39.

• Запишіть число, попереднє до числа 80.

• Запишіть число, наступне до числа 49.

• Запишіть число 73 у вигляді суми розрядних доданків.

• Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 69 з попереднього числа?

• Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 90 з наступного за ним

числа?

• Запишіть у вигляді прикладу: скільки дістанемо, якщо від числа 24 від­

няти кількість його одиниць?

Відповіді: 78; 45; 10; 38; 40; 79; 50; 73 = 70 + 3; 68 + 1 = 69; 91 - 1 = 90; 24 - 4 = 20.

3. Робота за індивідуальними картками

Картка 1

1) Обчисліть значення виразу 45 + а, якщо а =12.

2) Знайдіть периметр трикутника, сторони якого дорівнюють 5 см, 7 см, 2 см.

Картка 2

1. Обчисліть значення виразу 36 + а, якщо а =13.

2. Знайдіть периметр трикутника, сторони якого дорівнюють 6 см, 8 см, 5 см.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми табличного додавання та віднімання двоцифрових чисел, порівнюватимемо довжину відрізків,

розв’язуватимемо задачі.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Підготовча робота (с. 6, 23)

— Прочитайте правило в підручнику на с. 6.

— Користуючись цим твердженням, обчисліть та випишіть парами вирази,

числові значення яких рівні.

2. Пояснення вчителя (с. 6, 24)

— При додаванні і відніманні двоцифрових чисел з переходом через де­

сяток ми користуємося прийомом розкладання числа на два зручні доданки:

1 5 - 8 = 7

10 - 8 = 2

5 + 2 = 7

— А можемо розкласти на розрядні доданки.

3. Розв'язування прикладів з коментуванням (с. 6, 25)

4. Розв'язування кругових прикладів. Робота в групах (с. 6, 26)

Клас об’єднати в групи. Кожний учень групи розв’язує по одному прикладу і передає естафету іншому учаснику. Переможе група, яка швидше розв’яже приклади та отримає початковий результат.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]