Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
matem 3_1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
968.22 Кб
Скачать

Тема 1. Повторення матеріалу 2 – го класу. Ознайомлення з рівняннями. ( годин )

Урок 1 Дата _______

Тема : Усна і письмова нумерація чисел першої сотні. Випадки додавання і віднімання,повяхані з нумерацією чисел.

Мета: повторити склад натурального ряду чисел у межах 100; розглянути випадки додавання і віднімання, пов'язані з нумерацією чисел; навчати учнів розв'язувати задачі на знаходження суми, на різницеве порівняння і збільшення на кілька одиниць; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Вступне слово вчителя

— У третьому класі ми продовжимо вивчати математику, науку складну, але цікаву і дуже потрібну. Ви ознайомитеся з трицифровими числами; навчитеся їх додавати і віднімати, множити і ділити у межах 1000. На вас очікує зустріч з новою одиницею маси — тонною та одиницею довжини — кілометром. А ще ви будете розв’язувати цікаві задачі, які мають практичне значення.

2. Ознайомлення з новим підручником

— У першому і другому класах вам допомагав вивчати математику мовчазний друг. {Демонстрування підручників з математики для 1-го і 2-го класу.)

— Це підручник з математики. У третьому класі вам буде допомагати їх

старший брат — підручник з математики для 3-го класу.

— Розгляньте обкладинку підручника. Хто його автор?

— Розгорніть підручник. Які умовні позначення допоможуть вам орієнтуватися в книзі?

— Які розділи ми будемо вивчати?

3. Усна лічба

1) Робота за підручником (с. 3, №№ 1,3).

— Скільки всього паличок на кожному малюнку?

— Назвіть всі числа п’ятого (сьомого) десятка.

2) Гра «Хто швидше?».

81 – 9

87 – 50 96 – 50

59 – 14 67 – 13

35 + 24 26 + 34

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо нум ерацію чисел першої сотні , будем

читати, записувати і порівнювати ч и сл а в межах 100 .Розв ’язувати задачі,

вчитися швидко і правильно рахувати .

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Фронтальне опитування

Запис на дошці

1 дес.— це ... одиниць

7 дес.— це ... одиниць

10 дес.— це ... одиниць

1 сотня — ... дес. ... одиниць

Робота за таблицею розрядів (с. 3, № 4)

— Прочитайте числа в таблиці.

— Що означає цифра 9 у другому рядку? у третьому?

— Що означає цифра 0? цифра 4?

— Прочитайте найбільше число, найменше.

— Порівняйте числа другого і третього рядків.

2. Робота в парах

— Назвіть всі числа від 3О до 42; від 48 до 57; від 86 до 93.

3. Коментоване розв'язування прикладів (с. 4, № 7)

— Запишіть у вигляді рівностей відповіді на запитання.

• Як утворити число 60 з попереднього до нього числа?

• Як утворити число 80 з числа, що йде за ним?

• Скільки отримаємо, якщо від числа 59 віднімемо число його одиниць?

число його десятків?

4. Самостійна робота (с. 3, № 6)

5. Розв'язування прикладів (с. 4,№ 8)

1-й, 2-й стовпчики — усно; 3-й, 4-й — самостійно з подальшою перевіркою.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]