Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс читців (виразне читання напам'ять вірша В. Гринько «Мама»).

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Вступне слово вчителя з елементами бесіди.

У мене в руках цікава книжечка (демонстрація книжки «Бузиновий цар»). її написала для дітей відома українська поетеса Ліна Костенко.

Чи знайоме вам це прізвище?

Які вірші Л. Костенко про зиму ви вже читали в цьому році?

Який вірш вивчали напам'ять?

Сьогодні ми прочитаємо вірші Л. Костенко, присвячені весні.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Коротка розповідь учителя про Л. Костенко.

2. Самостійне читання учнями статті в підручнику (с. 154) (Ліна Костенко — улюблена письменниця українського народу».

— Що ви дізналися про Л. Костенко? Про що вона писала у віршах для дітей?

3.Аудіювання вірша Л. Костенко «Вербові сережки» (с. 154 підручника)

Якій порі року присвячений вірш?

Із чого це видно?

4. Самостійне читання учнями вірша мовчки і вголос.

5. Бесіда за змістом вірша.

Про які сережки йдеться у вірші?

Які слова вжиті в переносному значенні? Для чого їх уживає автор вірша?

Знайдіть у вірші пестливі слова.

6. Самостійне читання учнями вірша «Польові дзвіночки» (мовчки і вголос).

7. Бесіда за змістом вірша.

Назвіть дійових осіб вірша.

Як їх можна схарактеризувати? (Ввічливі, доброзичливі.)

Із чим порівнюється квітка дзвіночка? Чому саме таке по­рівняння використане?

А з чим порівнюється дощ? Чому? 8. Читання вірша за особами.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Які вірші читали?

Хто їх написав?

Який із віршів найбільше сподобався? Чим саме?

V. ДОМАШНЄ: ЗАВДАННЯ

Вивчити один із віршів (за власним вибором) напам'ять.

УРОК № 67

Тема. Край, у якому ти живеш. І. Прокопенко «Сонце, сонечко та соняшник»,

0. Лупій «Дорожчої нема».

Мета: удосконалювати навички читання; актуалізувати знання учнів про звуконаслідування; розвивати мовлення (переказ окремих частин твору); творчі здібності учнів (продовження казки); виховувати дбайливе ставлення до природи. Обладнання: малюнки із зображенням джмеля, сонця, сонечка і соняшника.

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Виразне читання віршів напам'ять.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Вступне слово вчителя.

Сьогодні ми продовжимо знайомитися з літературними казками. А про те, коли відбулися описані в казці події, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку:

З-під зеленого листу

Гляне личко суниці, Вишня вдягне намисто, І достигне пшениця. Теплий дощик проллється, Заколоситься жито. Вся земля усміхнеться. Прийде радісне (літо). А Свашенко

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовка до сприймання нового матеріалу

— Розгляньте малюнки (увага на значення і вимову слів-назв зображених предметів).

—Уявіть собі, що всі вони зустрілися в одній казці. Таку казку написала для вас Ірина Прокопенко і назвала її «Сонце, сонечко та соняшник».

2.Аудіювання казки І. Прокопенко «Сонце, сонечко та соняшник» (с. 155-157 підручника).

— Про що ця казка?

3.Самостійне читання казки учнями мовчки і вголос.

4. Бесіда за змістом казки.

Чому образилося Сонце?

За що дякували дерева Сонечку?

Хто ще хотів повернути Сонце? Чому не зміг цього зробити?

Хто допоміг повернути Сонце? Як? Прочитайте ці рядки.

Чим закінчилася казка?

Чому Джміль сказав: «Ж-ж-жарко... Але не дуже...»?

Прочитайте опис літнього ранку на початку казки.

Що змінилося після того, як Сонце зайшло за хмари?

Знайдіть і прочитайте слова, які є звуконаслідуванням.

З'єднайте стрілочками малюнки на дошці в тій послідов­ності, у якій з'являються персонажі казки.

5. Розвиток мовлення.

Поділ казки на частини, добір заголовків, переказування окремих частин.

6.Розвиток творчих умінь.

— Уявіть, що ще хтось хотів повернути Сонце. Чи зміг би він це зробити? Розкажіть про це у вигляді казки.

7. Робота над віршем 0. Лупія «Дорожчої немає» (за завданням підручника на с. 157).

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Про що читали на уроці?

Що сподобалося в казці?

Що таке літературна казка?

Які побажання висловлені у вірші?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до читання казки за особами.

УРОК № 68

Тема. Підсумок вивченого за рік.

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів; удосконалювати читацькі і мов­леннєві вміння.

Обладнання: запис на плакатах кросворда та іншого дидактичного матеріалу.