Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Фронтальна перевірка читання вірша В. Латанського «Україна» напам'ять.

II. Повідомлення теми і завдань уроку

1. Вступна бесіда.

Як зветься головне місто України?

Що ви знаєте про його заснування? Пригадайте і розкажіть про це.

— Хто з вас бував у Києві? Що бачив? Що вразило? Сьогодні ми з вами вирушаємо в уявну екскурсію по Києву.

2. Слухання пісні про Київ.

— Які почуття викликала у вас ця пісня?

3. Перегляд слайдів чи кінофрагментів із визначними місцями Києва, розповіді учителя або учнів, які були в Києві, про них.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдання на с. 141 підручника.

2.Самостійне читання тексту 0. Хорошковської «Київ — столиця України» (с. 141 підручника).

3. Бесіда за змістом прочитаного.

Коли було засновано Київ?

Які пам'ятки від тих часів збереглися?

Які визначні споруди є в місті?

Звідки можна отримати цікаву інформацію про Київ?

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

Про що читали?

Що можете розповісти про нашу столицю?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

З Інтернету або з книжок і журналів дізнатися щось нове і цікаве про Київ і підготувати розповідь про це.

УРОК № 61

Тема. Край, у якому ти живеш. Державні символи України. Д. Павличко «Наш прапор», П. Чубинський «Гімн», В. Паронова «Наш герб — тризуб».

Мета: познайомити учнів із державними символами України; удосконалювати навички виразного читання віршів; збагачувати мовлення учнів образними словами,

розвивати зв'язне мовлення; виховувати патріотичні почуття.

Обладнання: запис Гімну України (бажано у виконанні хору ім. Г. Вірьовки}, малюнки із зображенням Герба і Прапора України.

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Зачитування учнями розповідей про Київ.

II. Мовленнєва розминка

Гра «Хто швидше збере прислів'я?».

ти.

на

ї

ра

на

Ук

ша

ма

(Україна наша мати.)

ІII. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Кожна країна має свої державні символи. Це — гімн, герб і прапор. Сьоґодні на уроці ми будемо говорити про державні символи нашої країни, читати твори, у яких вони описані.

ІV.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

Бесіда з поясненням учителя.

— Подивіться на дошку. Які символи зображені на ма­люнках?

Що означають кольори нашого прапора?

Як ми називаємо свій герб? (Тризуб.)

Коли виконується гімн України?

Гімн — це урочиста пісня, прийнята як символ державної єд­ності. Колись гімном називалася хвалебна пісня на честь богів, героїв, переможців. У наш час це візитна картка країни. Гімн вико­нують на честь видатних і важливих подій.

(Учитель повинен звернути увагу учнів на те, що Гімн Укра­їни треба слухати стоячи, приклавши праву руку до серця.)

Слід назвати авторів Гімну України.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Слухання музичного запису Державного Гімну України.

2.Самостійне читання учнями тексту Державного Гімну України (с. 143 підручника).

3.Самостійне читання учнями вірша Д. Павличка «Наш прапор», виконання завдань підручника (с. 143).

4. Читання вірша В. Паронової «Наш герб — тризуб» спочатку вчителем, а потім учнями.

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

— Про що читали сьогодні на уроці?

Як треба поводитися, коли виконується Державний Гімн України?

Що означають кольори на нашому прапорі?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити слова Державного Гімну України напам'ять.

УРОК № 62

Тема. Край, у якому ти живеш. В Скуратівський «Народні цінності», Д. Павличко «Два кольори».

Мета: познайомити учнів із давнім мистецтвом вишивання, із символами України; удосконалювати навички читання; формувати вміння самостійно одержував знання з прочитаних текстів; розвивати зв'язне мовлення учнів, виховувати повагу до традицій українського народу.

Обладнання: аудіозапис пісні Д. Павличка і 0. Білаша «Два кольори»; аудіозапис пісні М. Сингаївського і В. Верменича «Вишиванка»; вишиті сорочки, рушники (або малюнки з їхнім зображенням).