Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

Хід уроку

Урок проводиться за запитаннями і завданнями, поданими на с. 138 підручника.

УРОК № 59

Тема. Край, у якому ти живеш. 0. Хорошковська «Наша Батьківщина»,І. Січовик «Україна», В. Латанський «Україна».

Мета: удосконалювати навички свідомого, правильного, виразного читання; розвива­ти мовленнєві навички учнів; виховувати патріотичні почуття.

Обладнання: карта України; аудіозапис пісні Т. Петриненка ^Україна».

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

II. Підготовка до сприймання нового матеріалу

Слухання аудіозапису пісні Т. Петриненка «Україна».

Чому присвятив свою пісню відомий український співак і композитор Т. Петриненко?

Які почуття до України він передав?

III. Повідомлення теми і завдань уроку

Сьогодні ми починаємо вивчати нову тему. Прочитайте її назву. (Назву теми слід записати на дошці.) А тепер спробуйте відповідь на таке запитання: Чи знаєте ви, що таке Україна? Відповідь на це, здавалося б, просте запитання ми й будемо шукати сьогодні на уроці.

IV. Вивчення нового матеиалу

1. Пояснення вчителя (з використанням карти України).

Любі діти! Ми з вами живемо в одному з наймальовничіші куточків Землі — в Україні. Це наша Батьківщина. Батьківщина — це ваше рідне місто чи село, вулиця, де стоїть ваш будинок, ваша школа. А ще — сині озера, блакитні плеса річок, високі гори, полонини. Це — сивий Дніпро і величне Чорне море. Це — ліси, гаї і широкі поля. Це — барвисті квіти, розлогі дерева. Це зелена травичка, по якій ви так любите бігати. Погляньте уважно довкола себе, і ви побачите дивовижний світ природи. І в полі в лісі, і в лузі — скрізь вам буде добре на вашій рідній землі. (За Д. Чередниченко)

2. Робота над текстом 0. Хорошковської «Наша Батьківщина» за завданнями і запитаннями підручника (с. 139-140).

3.Аудіювання вірша І. Січовика «Україна».

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Наш край, що зветься Україна.

— До чого закликає поет?

— Як ми вже сьогодні можемо відгукнутися на його заклик?

4. Читання учнями прислів'я на с. 140 підручника, пояснення його значення

5.Аудіювання вірша В. Латанського «Україна».

Отже, яку відповідь на запитання, що таке Україна, дав поет? .

Які почуття до своєї країни він висловив?

6. Читання учнями вірша мовчки (підготовка до виразного читання: особливу увагу слід звернути на інтонацію, темп, тембр) і вголос.

7. Бесіда за змістом прочитаного і вибіркове читання вірша.

— Як пояснив поет, що таке Україна?

Чому він називає Україну солов'їним гаєм?

Ім'я якого поета згадується у вірші? Як говорить про нього автор вірша? Чому саме так?

Що говорить поет про рідну мову? Чому саме так?

Про що йдеться у двох останніх рядках вірша?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Яку тему почали вивчати?

Що нового дізналися з прочитаного?

Які висновки для себе зробили?

Як ви розумієте, що таке Україна?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити вірш В. Латанського «Україна» напам'ять.

УРОК № 60

Тема. Край, у якому ти живеш. 0. Хорошковська «Київ — столиця України».

Мета: познайомити учнів з визначними місцями Києва; актуалізувати знання учнів про заснування Києва; удосконалення читацьких умінь; розвивати мовлення (розповідь на основі власних спостережень); виховувати любов до Батьківщини.

Обладнання: слайди або кінокадри із зображенням різних куточків Києва; аудіозапис однієї з пісень про Київ.