Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

VII. Домашнє завдання

— Спробуйте продовжити казку: розкажіть, кого ще розбу­див весняний Вітер (наприклад, ведмедя або бджолу). По­міркуйте, як він це зробив.

УРОК № 54

Тема. Вже повсюди йде весна. С. Носань «День блакитної весни», К. Перелісна «Верба», українська народна пісня «0й, весна красна».

Мета: створити в уяві учнів поетичний образ ранньої весни; удосконалювати вміння виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовлен­нєві навички; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: аудіозапис п'єси Л. і. Чайковського «Квітень» («Підсніжник») із циклу «Пори ро­ку», малюнки весняних рослин і квітів (пролісок, барвінок, верба, береза, тюль­пан, ялинка).

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Зачитування учнями продовження казки «Весняний Вітер».

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

— Прочитайте скоромовку О. Орача швидко і виразно.

Скрекоче сорока сороці:

— А я у сорочій сорочці! Сорока сороці скрекоче:

— А в мене яєчко сороче.

III. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙМАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Вступне слово вчителя.

Ми вже читали про те, як зображують весну поети і письменники, бачили, як змальовують її художники. А зараз ми послухаємо, як відчув її прихід композитор. Будьте дуже-дуже уважними, і тоді ви зможете почути весняні звуки.

2.Слухання п'єси П. І. Чайковського «Квітень».

Якою постає перед нами весна?

Які весняні звуки ви почули?

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

Сьогодні ми продовжимо читати твори про весну, дізнаємося, що можна побачити і почути у весняному лісі.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Аудіювання оповідання С. Носаня «День блакитної весни» (с. 129-130 підручника).

— Як ви вважаєте, ви прослухали оповідання чи казку? Хто з героїв твору міг сприймати подорож до весняного лісу як казку?

2. Читання учнями оповідання мовчки (поділ його на частини) і вголос.

— Як можна назвати кожну частину?

3.Бесіда за змістом прочитаного.

Із якою метою пішли тато й Оленка до лісу?

Що вони там побачили? Що почули?

Хто першим зустрів весну?

Яка найбільша радість чекала на Оленку у весняному лісі?

Як сказано про проліски в тексті? А про інші рослини?

Якою дівчинці здалася весна? Який головний її колір відзначила Оленка?

Далі слід використати запитання і завдання підручника (с. 130),

4. Гра «Знайди "зайве».

На дошці виставляються малюнки із зображенням проліска, барвінку, верби, берези, тюльпана, ялинки. Учням пропонується пригадати текст оповідання С. Носаня «День блакитної весни» і ви­брати із запропонованого ряду зайві малюнки. (Тюльпан, ялинка.)

5. Вибіркове читання оповідання за особами.

Учні читають тільки ті частини, у яких згадуються рослини, що залишилися на дошці після вилучення зайвих.

6.Самостійне читання учнями тексту пісні «Весна красна», відповідь на запи­тання підручника (с. 131).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Про що читали сьогодні на уроці?

Що з прочитаного найбільше сподобалося?

Чи бували ви у весняному лісі?

Які висновки для себе зробили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати вірш К. Перелісної «Верба» і підготувати відповіді на запитання (с. 131 підручника). Вивчити пісню «Ой весна красна» напам'ять.

УРОК № 55

Тема. Вже повсюди йде весна. В. Чухліб «Журавлі-веселики», А. Костецький «Починається весна».

Мета: познайомити учнів із творами, у яких описано повернення птахів із теплих кра­їв, пояснити етимологію назв птахів; навчати читати твори за особами, збага­чувати мовлення учнів новими словами; формувати вміння оцінювати твори, порівнювати їх; розвивати усне мовлення учнів; виховувати бережливе став­лення до птахів.

Обладнання: аудіозапис народної пісні «Не зву тебе журавлем» (мелодія В. Верховинця).