Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Читання тексту «Де починається хліб?» за особами.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ .

У кожного з нас, крім тата і мами, були або, на щастя, є близькі нам люди — бабусі і дідусі. От саме про дідусів ми сьогодні й поговоримо на уроці.

Погляньте на дошку. Там виставлені фотографії ваших ді­дусів.

Розкажіть, що ви знаєте про своїх дідусів, ким вони працювали або працюють зараз, за що ви їх любите. (Розповіді дітей.)

Про свого дідуся розповів нам відомий український письменник Михайло Стельмах.

ІII. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Аудіювання оповідання м. Стельмаха «Мій дідусь» (с. 110-112 підручника).

Про кого ви дізналися з оповідання? .

Який подарунок зробив своєму онукові дідусь?

2. Читання учнями оповідання мовчки (підготовка до виразного читання вголос).

Звернути увагу на радісну інтонацію, висловлювання гордості й захоплення дідусем.

3. Словникова робота.

(Слова записані на дошці.)

Майстровий люд — мастеровые; січкарня — соломорізка; крупорушка — крупомолка; вітряк — ветряная мельница; злагодити — сделать; напатлені брови — кошлатве брови; дашок - крыша.

4. Бесіда за змістом прочитаного і вибіркове читання оповідання.

Як ви гадаєте, коли відбувається дія в оповіданні? (Колись давно, коли ще не було сільськогосподарських машин, а ручні так добре робив дідусь.)

Як звали дідуся? Що він умів робити?

Що зробив дідусь онукові?

Чому онук так зрадів подарунку?

Яким був вітряк? Прочитайте його опис.

Чи сподобався вітряк онукові? Чому ви так вважаєте?

Яким був дідусь? Схарактеризуйте його.

Що він умів робити?

Як можна назвати його руки? Чому? Доведіть це словам з тексту.

Знайдіть у тексті слова, які є приказкою. (Онуками поле не засіяне.) Поясніть її зміст.

Як ви гадаєте: чи любить онук свого дідуся?

5. Розвиток мовлення.

— Уявіть собі таку ситуацію: хлопчик із вітряком вибіг на ву­лицю. Там були його товариші. Яка розмова могла б між ними відбутися? Складіть діалог про це.

IV. Підсумок уроку

Про кого сьогодні читали?

Хто написав це оповідання?

Які у вас взаємини з вашими дідусями?

Як ви до них ставитеся?

V. Домашнє завдання

Підготувати усний переказ оповідання. Розповісти його батькам.

УРОК № 49

Тема. Одвічні цінності. 0. Моторний «Мудрі порадники», «Батьківські поради» (з народного).

Мета: розширити уявлення учнів про книгу як джерело знань; удосконалювати навички читання; пояснити значення книги в житті людини, викликати бажан­ня більше читати; розвивати зв'язне мовлення учнів.

Обладнання: малюнки або фотографи із зображенням старовинних книжок.

Хід уроку

І. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

— Складіть подані склади у слова, а слова — у речення. при, най, я, кра, га, щий, тель. Кни. (Книга найкращий приятель.)

II. Повідомлення теми і завдань уроку

Щоб дізнатися, про що будемо говорити на цьому уроці, вігадайте загадку.

Бачити — не бачить, Чути — не чує. Мовчки говорить, Добре мудрує.

(Книга.)

Отже, сьогодні ми поговоримо про книгу і її значення в нашому житті. Дізнаємося, чому книги називають найкращими - друзями людини, одвічними людськими цінностями.