Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Учні читають напам'ять вірш Л. Костенко «Баба Віхола».

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ . МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Розминка для кмітливих.

— Розгадайте ребус і відгадайте загадку.

(Скатертина біла увесь світ накрила. (Сніг.))

Сьогодні ми читатимемо про зимову пригоду, яка сталася з дітьми на річці.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Вступна бесіда.

Ми з вами вже читали твори про зимові розваги дітей. Які це розваги?

Як треба поводитися, коли поблизу місця ваших розваг є проїзна частина дороги чи річка?

2.Самостійне читання учнями оповідання І. Бондарчук «Зимова пригода» (с. 106-107 підручника) — спочатку мовчки, а потім уголос.

Звернути увагу на виразне читання.

3. Бесіда за змістом прочитаного.

Коли відбулася подія? Де?

Що трапилося з дівчинкою?

Хто кинувся їй на допомогу?

Хто врятував дівчинку?

Чому дівчинка гладила й обнімала Вовчура?

Яким ви уявляєте Вовчура?

4. Розвиток мовлення.

Проводиться за завданнями 3 і 4 (с. 107 підручника).

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Про що сьогодні читали?

Які висновки для себе зробили?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до переказу оповідання «Зимова пригода».

УРОК № 46

Тема. Підсумковий урок за темою «На щастя, на здоров'я, на Новий рік. »

Мета: узагальнити уявлення учнів про зиму як пору року, актуалізувати знання про художнє зображення зими у творах різних письменників і поетів; удосконалю вати вміння виразно читати; розвивати мовленнєві навички учнів, уміння розповідати на основі власних спостережень.

Обладнання: малюнки, ребуси, картки з тестами або сигнальні картки з буквами.

Хід уроку

Урок проводиться у вигляді бесіди за запитаннями і завданнями підручника (с. 107). Крім того, можна використати пропонований нижче дидактичний матеріал (місце його на уроці визначає вчитель).

Розгадай ребус. Назва якого твору в ньому зашифрована? Пригадай автора твору.

(Г. Бондаренко «Коли зима зустрічається з весною».)

У яких творах згадуються зображені предмети? Назвіть авторів цих творів.

(П. Воронько «Сніжинки», Т. Коломієць «Снігова казка», Л. Письменна «Чарівна гостя».)

Кому з героїв прочитаних вами творів потрібні ці предмети?

(Зайцю, пташкам.)

Тест.

Учням роздаються картки з тестами, вони олівцем обводять правильну відповідь або обирають її і потім за допомогою відповідних букв на картках, «сигналять» про обраний варіант, відповідаючи на запитання вчителя.

1) Хто написав вірш «Пряля»?

а) Наталя Забіла;

б) Ліна Костенко;

в) Леся Українка.

2) У вірші П. Воронька «Сніжинки» сніжинки названі:

а) веселими дівчатами;

б) діамантовими пушинками;

в) зимовим намистом.

3) Яких пташок рятували Орися і її бабуся?

а) синичок;

б) омелюхів;

в) шишкарів.

УРОК № 47

Тема. Одвічні цінності. М. Романіка «Як хліб ходить».

Мета: продовжувати формувати навички читання; розвивати діалогічне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і повагу до хліба і люд­ської праці.

Обладнання: загадка про хліб, слайд чи кінокадр із зображенням полиць із хлібом у ма­газині.