Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

Але завірюха буває короткою і зовсім не страшною, як у казц­і, яку ми сьогодні читатимемо.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Аудіювання казки Л. Письменної «Чарівна гостя» (с. 76-78 підручника).

2. Читання учнями казки мовчки і вголос.

3. Бесіда за змістом прочитаного і вибіркове читання казки.

Чому занедужала завірюха?

Яка погода була надворі? (Відлига.)

Якою була ялинка? Як про це сказано в тексті? (Вона бу­ла до останньої голки привітна та добра.)

Як ви розумієте цей вислів?

Як ялинка допомогла завірюсі? Прочитайте рядки, у яких про це розповідається.

Кому ще допомогла ялинка?

Якою була ялинка в Марійки? Прочитайте її опис.

Що в ній незвичайне, казкове?

4 . Робота з малюнком (с 77). Який епізод казки зображено?

5. Розвиток мовлення (словесне малювання).

Уявіть себе художниками. Які ілюстрації ви б створили до цієї казки?

Розкажіть, якою б могла бути ялинка, якби її прикрасила для себе завірюха.

Прочитайте слова.

Завірюха, метелиця, хурделиця, хуга, хуртеча, завія, зима, заметіль, мороз.

Знайдіть серед цих слів зайві. (Зима, мороз.)

Поясніть свою думку. Пригадайте з уроків мови, як називаються слова, що залишилися. (Синоніми.)

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

Яку тему продовжили вивчати на уроці?

Який твір читали?

Що в ньому сподобалося?

Чи радієте ви приходу «чарівної гості»?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до переказу казки «Чарівна гостя».

УРОК № 32

Тема. Заходь, заходь, сніжна зимонько! М. Рильський «Новорічна нескінченна», Грицько Бойко «Новорічне свято».

Мета: актуалізувати знання учнів про зимові свята; удосконалювати вміння читати

вірші, розвивати мовленнєві навички учнів; виховувати …..

Обладнання: у класі прикрашена штучна ялинка, виставка дитячих новорічних іграшок-саморобок.

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Учні переказують казку Л. Письменної «Чарівна гостя».

Iі. Підготовка до сприймання нового матеріалу

1. Бесіда і відгадування загадок.

Зима не тільки принизить нам сніг, мороз та різні розваги,а ще й свята.

Які зимові свята ви знаєте?

А про кого ці загадки А. О. Свашенко? На які свята при­ходять згадані в них персонажі?

У червоному кожусі,

В білосніжнім капелюсі

Дід до хати завітав,

Подарунки роздавав. (Дід Мороз.)

Хоч рік новий іще не близько,

Хоч холодно надворі й слизько,

Та до маленьких діточок

Прийде він скоро в дитсадок

І принесе усім гостинці

Та подарунки у торбинці.

(Святий Миколай.)

А ще взимку люди святкують Різдво і старий Новий рік (14 січня).

Яке із зимових свят ваше найулюбленіше? Як ви до ньо­го готуєтеся?

До якого свята прикрашено наш клас?

2. Робота з малюнком на с. 79 підручника.

Розгорніть підручник на с. 79. Яке свято зображене на ма­люнку?

Хто танцює навколо ялинки?

У яких костюмах зображені діти?

Із яких казок ці персонажі?

IІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Сьогодні ми будемо читати твори про зимові свята.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Самостійне читання учнями «Новорічної нескінченної» М. Рильського (с. 79 підручника) мовчки і вголос.

2. Коротка бесіда за змістом вірша.

Які ознаки зими описані?

До якого свята готуються діти?

У «вірші є одна таємниця. Ви зможете її розкрити, коли спробуєте пояснити, що означає назва вірша.

3 .Читання учнями (мовчки і вголос) вірша Грицька Бойка «Новорічне свято» (с. 80 підручника).

4. Перевірка розуміння прочитаного.

Яке свято описане?

Який настрій вірша?

Хто танцює під ялинкою?

Із яких творів ці персонажі?

Що бажають на Новий рік?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Про які свята ви читали?

Як ви готуєтеся до цих свят?

Яке свято вам подобається найбільше і чому?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Самостійно прочитати твори на с. 80-81 підручника.

УРОК № 33

Тема. Колядки на Різдво. В. Гринько «На колядку», Н. Любиченко «Колядка»

С. Когут «Щедрий вечір».

Мета: актуалізувати знання учнів про новорічні свята, познайомити з обрядом і колядування, навчити дітей колядувати, познайомити з літературними та народними творами, присвяченими колядуванню; виховувати повагу до традицій українського народу.

Обладнання: малюнок із зображенням колядників, запис однієї з колядок, презентація.