Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Виставка дитячих малюнків до казки «Два Івани», їх презентація (кожен автор розповідає, що він намалював і чому саме створив цей малюнок).

II . ЧИТАЦЬКА РОЗМИНКА

— Прочитайте скоромовку швидко і виразно.

Дощик на площі прапори полоще.

(Увага до вимови звуків [ч], [ч'].)

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

1. Вступне слово вчителя з елементами бесіди.

Скоромовку, яку ви прочитали, написав відомий український дитячий поет Грицько Бойко. Чи чули ви це прізвище? Чи читали його вірші?

Грицько Бойко написав для дітей багато книжок. На нашій полиці виставлені лише деякі з них. (Демонстрування книг.)

2. Розповідь про Грицька Бойка.

IІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Самостійне читання учнями статті 0. Хорошковської «Поезія Грицька Бойка» (с. 66-67 підручника) і бесіда за кожною частиною.

Перша частина — скоромовки.

Друга частина — загадки.

Третя частина — гумористичні вірші.

2.Запитання і завдання до кожної із частин.

Про що ви дізналися з першої частини тексту?

Які скоромовки написав поет? Прочитайте їх ще раз мовчки, підготуйтеся до читання вголос швидко, виразно і без помилок.

3. Читання скоромовок (можна по рядах — кожен ряд готує якусь одну скоромовку).

Які ще твори, крім скоромовок, написав Грицько Бойко?

З якою метою він їх написав? Як про це сказано в тексті? Прочитайте ці рядки.

4. Відгадування загадок (с. 67).

— Як ставився до гумору Грицько Бойко?

5. Читання гуморесок Грицька Бойка мовчки і вголос (виразно).

Опрацьовуючи вірш «Модна зачіска» (с. 67 підручника), слід звернути увагу на порівняння: «мов копиця, голова» (пояснити зня чення слова копиця — рос. копна), з'ясувати, коли використовують приказку «вітер у голові (свище)», щоб було зрозуміло, чому Боря «посміхнувся хитро». Після читання інших гуморесок запитати: Над якими рисами характеру кепкує поет? Від чого застерігає? Чи було вам весело, коли читали вірш? Чому?

V. Підсумок уроку

З творчістю якого поета ми сьогодні познайомилися?

Які твори він написав?

Які вам найбільше сподобалися?

Як ви ставитеся до гумору?

Багато віршів поета покладені на музику і стали піснями, чухання однієї з пісень.)

Vі. Домашнє завдання

Вибрати один із віршів Грицька Бойка і підготуватися до його виразного читання у класі.

УРОК № 27

Тема. Все — із доброго чи злого — починається з малого. Народна казка «Бісер і нитка».

Мета: удосконалювати навички читання; формувати вміння визначати головну дум­ку, характеризувати персонажів твору; розвивати мовленнєві навички учнів (збагачення словникового запасу; творчий переказ); виховувати почуття пова­ги до старших і до своїх товаришів.

Обладнання: ґердан (намисто з бісеру).

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Виразне читання учнями дібраних віршів Грйцька Бойка.

уроку

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

— Яку тему ми зараз вивчаємо? Які твори вже прочитали? Сьогодні ми продовжимо вивчення цієї теми, будемо працювати над народною казкою «Бісер і нитка».

IІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Аудіювання казки «Бісер і нитка» (с. 69 підручника).

— Про кого і про що розповідається в казці?

Чому ця казка вивчається в темі «Все — із доброго чи злого — починається з малого»? .

2. Читання казки учнями мовчки і вголос частинами.

3. Бесіда за змістом казки і вибіркове читання.

Що захотіла зробити дівчинка?

Яким було сплетене намисто? Доведіть свою думку словами з тексту.

Чому запишався бісер?

Як він почав ставитися до нитки? Із яких слів це видно?

Як відреагувала нитка на слова бісера?

Яку пораду дав бісерові вітер? Прочитайте ці рядки.

Які рядки казки нагадують прислів'я?

Яка головна думка казки? У яких реченнях вона висловлена? Прочитайте.

4. Читання за особами або інсценування казки (можна за допомогою лялькового театру).

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

Яку казку сьогодні читали?

Чи допомогла казка розкрити зміст загальної теми, яку вивчаємо?

Який висновок із змісту казки ви зробили для себе?

Чи вмієте ви берегти дружбу?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати переказ казки від імені нитки.

УРОК № 28

Тема. Все — із доброго чи злого — починається з малого. Микола Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку».

Мета: удосконалювати навички читання, навчати голосом передавати характери і персонажів твору, розвивати мовленнєві навички учнів (робота над діалогом, переказ окремих частин), звернути увагу на засоби зображення персонажів, зокрема вживання пестливих слів, постійних епітетів (без уживання терміна); виховувати у дітей почуття дружби і взаємодопомоги. Обладнання: малюнки-відгадки до загадок.