Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

1.Аудіювання оповідання в. Скуратівського «Чого лютий лютим зветься» (с. 99 підручника).

(Назва твору не повідомляється учням.)

— Про який місяць розповідається в тексті? Що саме повідомляеться?

— Яку б назву ви дали цьому оповіданню? (Повідомляється назва твору.)

2.Читання учнями тексту спочатку мовчки (підготовка до виразного читання),

а потім уголос.

3.Бесіда за змістом прочитаного і вибіркове читання тексту.

Прочитайте перший абзац тексту. Яку картину уявляєте? У яких ще прочитаних, вами творах описана завірюха?

Чим ці описи схожі на опис із тексту В. Скуратівського? Чим відрізняються?

Як описано наслідки заметілі?

Чому автор говорить про бабусю, вживаючи слова у множині — бубонять самі до себе? Про який народний звичай нагадують ці слова? (Уживання ввічливої форми звертання Ви.)

— Які народні вислови вжиті в тексті? Це прислів'я чи приказки? Знайди і прочитай їх.

4.Самостійне читання учнями вірша 0. Сенатович «Лютий» і робота за завданнями у підручнику (с. 100).

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

Про що читали?

Про що нове дізналися?

Чи можете пояснити, чому лютий лютим зветься?

V. Домашнє завдання

Підготуватися до виразного читання вірша «Лютий».

УРОК № 25

Тема. Все — із доброго чи злого — починається з малого. Юрій Ярмиш «Два Івани».

Мета: удосконалювати навички читання та переказування творів; навчати учнів ха­рактеризувати героїв твору, висловлювати своє ставлення до них, визначати го­ловну думку твору; розширити уявлення учнів про різні професії; виховувати повагу до будь-якої праці, навчати робити людям добро.

Обладнання: малюнки із зображенням людей різних професій (якщо є можливість, краще використати фотокартки батьків).

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Перевірка підготовки до творчого переказу.

II . Читацька розминка

- Зберіть і прочитайте прислів'я.

не

й

(Чого Івась не навчиться, того й Іван не буде вміти.)

I II. Підготовка до сприймання нового матеріалу I повідомлення теми уроку

Вступне слово вчителя з елементами бесіди.

Розгляньте малюнки (фотокартки). Людей яких професій ви бачите? Можливо, хтось із них почав мріяти про свою професію ще в ранньому дитинстві, можливо, хтось пізніше. Мабуть, у декого з вас теж є мрія про своє майбутнє життя. Якщо хочете, поділіться з нами цією мрією. (Розповіді учнів за бажанням.)

А як ви вважаєте, що треба зробити, щоб ваші мрії здійснилися? Мабуть, у першу чергу, добре навчатися, адже, як справедливо зазначається у прислів'ї, яке ви прочитали, чого Івась не навчиться, того й Іван не буде вміти. Сьогодні ми прочитаємо про те, як ішли до здійснення своєї мрії два хлопці, два Івани.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Аудіювання казки Ю. Ярмиша «Два Івани» (с. 63-65 підручника).

Про кого розповів нам письменник?

Про що мріяли Івани?

2. Читання учнями казки мовчки (із завданням поділити казку на частини).

3. Бесіда за змістом кожної частини і вибіркове читання казки.

Якою була мрія Іванів? Що вони хотіли зробити?

Як вирішив здійснити свою мрію перший Іван? Прочитайте рядки, у яких про це йдеться.

А як — другий? Що він надумав зробити? Із яких рядків ви про це дізналися?

Як намагався здійснити свою мрію перший Іван? Що він для цього робив?

Як наближався до здійснення своєї мрії другий Іван? За що люди його прославляли?

Що він порадив своєму тезкові? Чи скористався той порадою?

Назвіть основну думку казки. Знайдіть рядки, у яких вона висловлена.

Як слід розуміти останнє речення казки?

До якої частини казки ілюстрація? (с. 64 підручника.)

4. Підготовка до читання казки за особами (або до інсценування) і читання час­тин казки вголос

5. Переказ казки від імені другого Івана (про те, як він здійснив свою мрію).

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Про що читали сьогодні на уроці?

Чому казка має таку назву?

Що треба вже зараз робити, щоб ваша мрія здійснилася?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати ще раз казку Ю. Ярмиша «Два Івани» і намалювати до неї ілюстрації.

УРОК № 26

Тема. Все — із доброго чи злого — починається з малого. 0. Хорошковська «Поезія Грицька Бойка».

Мета: продовжити монографічне вивчення творчості українських письменників, по­знайомити з творчістю Грицька Бойка; розвивати мовлення дітей, формувати вміння висловлювати свою думку про прочитані твори; виховувати почуття гу­мору.

Обладнання: виставка книжок Г. Бойка, запис однієї з пісень на слова Г Бойка зі збірки пі­сень «Соловейко» (за вибором учителя).