Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Кілька учнів розповідають складені вдома розповіді.

II. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні ми продовжимо читати твори, у яких описується осінь, події, що відбуваються в цю пору року. Зокрема, дізнаємося про випадок, який стався з папугою.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Аудіювання казки М. Слабошпицького «Папуга з осінньої гілки» (с. 45-41 під­ручника).

— Як гадаєте, ви прослухали казку чи оповідання? Чому так вважаєте?

2 . Читання казки учнями мовчки (із завданням поділити тека на частини), по­тім уголос.

3. Бесіда за змістом прочитаного і вибіркове читання казки.

Коли відбувалася описана подія? У яких рядках тексту про це говориться? (Вже була осінь... На землі лежало жов­те листя, а між ним — яблука...)

Яка пригода сталася з папугою?

Що його зацікавило на вулиці? Прочитайте, як про це розповідає автор.

Як зустріли папугу горобці?

Хто його врятував?

Яку таємницю має папуга?

Оберіть з-поміж поданих слів ті, якими можна охарактеризувати папугу: самовпевнений, розумний, допитливий, добрий, неслухняний. Доведіть свою думку.

4. Робота над виразним читанням казки.

Прочитайте казку. Поміркуйте, які частини казки будете читати з радісною, а які — із сумною інтонацією. Для цього потрібно простежити, як змінюється настрій папуги протягом усієї казки. Вам допоможуть це зробити вжиті у казці дієслова і словосполучення з ними, які характеризують мову папуги. Знайдіть і прочитайте їх. (Вереіцить — загукав — сумно сказав — сказав тихо й мало не плачучи відповів радісно — мало не плачучи попрохав — чітко сказав.)

Знайдіть і прочитайте епізоди казки, у яких ужиті ці слова (їх слід записати на дошці), з потрібною інтонацією.

Знайдіть у казці звуконаслідування. (Пор-ра вставати; вар-рить кашу; Пір-рат молодець; жив-жив.) Прочитайте епізоди казки, намагаючись голосом відтворити звуконаслідування. .

5. Робота з розвитку мовлення.

Розгляньте ілюстрації на с. 46 підручника. Перекажіть епізод, який вона ілюструє.

Складіть карту-схему розвитку подій (з ким зустрічався) папуга і в якій послідовності).

(Учитель вивішує на дошці малюнки, учні послідовно з'єднують їх стрілочками, стисло переказують відповідні епізоди.)

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

Над яким твором працювали на уроці?

Що в ньому найбільше сподобалося?

У якому мультфільмі ви зустрічали подібного папугу?

V. Домашнє завдання

Перечитати текст казки; подумати, які кадри мультфільму можна за ним створити, а за бажанням — намалювати їх.

УРОК № 18

Тема. Осінь така мила... А. Кислій «Про що розповів вітер».

Мета: продовжувати знайомити учнів із зображенням осені у творах різних письменників; удосконалювати навички виразного читання; формувати вміння аналізувати, узагальнювати; навчати розуміти ставлення автора до зображуваного, робити висновки з прочитаного; розвивати зв'язне мовлення учнів, збагачувати його образними словами, виховувати любов до природи.

Обладнання: осінні пейзажі.

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Виставка дитячих малюнків, переказ казки за ними.