Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
читання 3 кл.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
521.93 Кб
Скачать

5. Підготовка до читання казки за особами і її читання.

б. Розвиток зв'язного мовлення: творче продовження казки.

— Уявіть, що в берізки ще залишилося трохи золотого лис­тя. Із яким проханням ви звернетеся до неї?

(Учитель дарує кожній дитині, яка звернулася зі своїм про­ханням, березовий листочок.)

V. Підсумок уроку

Яку казку читали?

Хто її автор?

Як звуться казки, написані письменниками?

А які казки звуться народними?

Чи сподобалася вам берізка? Чим саме?

VI. Домашнє завдання

Дібрати заголовки до кожної частини казки і підготуватися до їхнього переказу.

УРОК № 15

Тема. Осінь така мила... Казка Галини Демченко «Сонцевик-Чарівник і Хо­лодний Вітер».

Мета: закріпити уявлення учнів про ознаки ранньої, золотої і пізньої осені; удосконалювати навички читання, уміння добирати матеріал із тексту для характеристики персонажів; розвивати зв'язне мовлення учнів, виховувати любов і бережливе ставлення до природи. Обладнання: плакат (чи кодокарта) із записом скоромовки для мовленнєвої розминки.

Хід уроку

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Зачитування заголовків до частин казки, переказ казки.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

— Прочитайте скоромовку якомога швидше і без помилок. У нас надворі погода розмокропогодилася.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Вступне слово вчителя.

Сьогодні ми з вами продовжимо читати твори українських письменників: ознайомимося з казкою, яку написала для нас відома українська письменниця Галина Демченко. Ця казка має назву «Сонцевик-Чарівник і Хо­лодний Вітер». А чому вона має таку назву, ви дізнаєтеся, якщо уважно її послухаєте.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Аудіювання казки Г. Демченко «Сонцевик-Чарівник і Холодний Вітер» (с. 40-41 підручника).

— Отже, чому Г. Демченко дала своїй казці таку назву? 2. Читання учнями казки мовчки, а потім уголос частинами.

3. Бесіда за змістом кожної частини і вибіркове читання казки.

- Яку пору року описано в казці?

— Поміркуйте, чому казка складається з трьох частин.

У якій частині йдеться про вересень? Чому ви так вважаєте? Які його ознаки описані в тексті?

Як називається той час, коли літають срібні павутинки? (Бабине літо.)

Із чим порівнюються павутинки?

Чому павутинки названі сонячними струнами?

За що автор прославляє роботящі руки і рідну землю?

Як по-іншому можна назвати роботящі руки? (Золоті.) Кого боронив Сонцевик-Чарівник у вересні?

На яке свято скликав усіх Сонцевик-Чарівник?

Яку скатертину постелив? Знайдіть її опис.

Чим він збирається частувати людей? Прочитайте цей уривок.

Чому радіють люди?

Кого захищав Сонцевик-Чарівник у жовтні?

Хто став господарем на полях і в лісах у жовтні?

Чи справді Сонцевик був боягузом?

Чи можна вважати його сміливим, дбайливим, добрим? Доведіть свою думку епізодами з казки. .

До якого епізоду казки подана ілюстрація на с. 40 підруч­ника? Прочитайте цю частину казки.

4. Робота з розвитку мовлення. !

— Розкажіть від імені Сонцевика-Чарівника, чим він буде пригощати людей.

V. Підсумок уроку

Яку казку читали на уроці?

Хто її автор?

Хто головний персонаж казки?