Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Укр . мова 1кл..docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
177.2 Кб
Скачать

V. Підсумок уроку.

— Для чого служить транспорт?

— Який транспорт ви бачите у своїй місцевості?

— Який ще транспорт ви знаєте?

Тема . Буква я. Вправи на закріплення звукових значень букви я. Велика літера у прізвищах, іменах, по батькові людей, (с.20-21)

Мета: повторити знання учнів про звукові значення букви я; закріпити навички письма

вивчених букв; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати

зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до ви­вчення мови.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Повторення правил сидіння за партою під час письма

3. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв, які складаються з похилої палички з заокругленням

унизу та допоміжних елементів: /, ї, и, й, ш, щ, ч, л, м, я.

4. Словникова робота

Корисний,лелека.

III. Робота за підручником «українська мова» (с. 20-21)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Напишіть каліграфічно: Маля ля ма

2. Пропедевтика української мови

— Спостерігайте за вимовою звуків, які позначає буква я, у словах: Яків,

маля.

— Буква я після приголосного позначає один звук [а]. Наприклад: бабуся,

маля.

Буква я позначає два звуки [йа], коли стоїть на початку слова чи складу та після голосного. Наприклад: Яків, моя.

3. Виконання письмових вправ

Завдання 1

— Вимовте звуки, які позначає виділена буква.

— Скільки звуків і букв у словах?

Завдання 2

— Знайдіть до слів відповідні схеми.

— З букв виділеного слова складіть нові слова. Запишіть їх.

Завдання З

— Прочитайте слова. Випишіть ті, у яких звуків більше, ніж букв. Із виді­леним словом складіть і запишіть речення.

Завдання 4

— Пригадайте оповідання Д. Красицького «Малий маляр».

— Про кого в ньому йдеться?

— Прочитайте уривок із тексту. Що в ньому описано?

— Випишіть підкреслені слова, уставляючи пропущені букви.

Завдання 5

— Спишіть речення. Чому виділені слова пишемо з великої букви?

4. Спілкуймося красно!

— Прочитайте пораду.

— Про що в ній говориться?

Фізкультхвилинка

IV. Розвиток зв'язного мовлення. Продовження роботи за підручником «Українська мова» (с.18-19)

Завдання 1

— Пригадайте оповідання І. Просяника «Смішинки від Наталинки».

— Розгляньте малюнки. Усно дайте відповіді на запитання, використо­вуючи слова з довідки.

— Як звали дівчинку?

— З ким розмовляла дівчинка?

— Що робить лелека в очереті?

— Що робить гусак своїми великими крилами?

— На кого сварилася Наталинка?

Завдання 2

— Дайте відповіді на запитання, використовуючи слова з довідки. Скла­діть і запишіть речення.

— Яка в Наталинки була шубка?

— Коли, на думку дівчинки, вона підросте?

— Якою була дівчинка?

Завдання З

— Розгляньте малюнок. Дайте відповідь на запитання (усно).

— Що одягне Наталинка взимку?

Спілкуймося красно!.

— Прочитайте пораду

— Як треба говорити?