Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Укр . мова 1кл..docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
177.2 Кб
Скачать

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

7) Гра «Назвіть "сусідів"».

— Назвіть "сусідів" звука [а] у словах: басейн, плащ, залізо, упав, комахи, каже, драбина, жайвір, малий, гай...

2) Гра «Утвори нове слово».

— На початку або в кінці слова додайте букву, щоб утворилося нове слово. Луг — плуг; риба — рибак; коса — косар; мак — смак.

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо великих букв із заокругленням уліво: Г, Ґ, П, Т, У, Р.

5. Словникова робота

Ґрунт,ґудзик.

III. Робота за підручником «українська мова» (с. 14-15)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Напишіть каліграфічно: ґр ґрунт

2. Пропедевтика української мови

— Спостерігайте за вимовою звука [ґ]. Звук [ґ] трапляється в небагатьох

словах.

3. Виконання письмових вправ

Завдання 1

— Вимовте слова — назви намальованих предметів.

Завдання 2

— Виконайте звуко-буквений аналіз слова аґрус.

Завдання З

— Прочитайте слова кожного рядка. Утворіть і запишіть із ними речення.

— Виконайте звуко-буквений аналіз виділеного слова.

Завдання 4

— Прочитайте слова у стовпчиках. З'єднайте їх за значенням. Запишіть за зразком.

Зразок: ґазда — господар, хазяїн.

4. Мовленнєва діяльність

Завдання 5

— Прочитайте речення. Поміркуйте, у кого трапилася така біда.

— Розгляньте малюнок. Виберіть словосполучення, які б ви сказали цуц кові.

5. Спілкуймося красно!

— Прочитайте пораду.

— Яка з них є прислів'ям? Як ви його розумієте?

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Гра «Шифрувальник»

— Поміркуйте, хто такий шифрувальник?

— Розшифруйте слова і запишіть їх. Назвіть одним словом. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

ПАВМА КАБІЛ СУКБОР

КАЛАСТІВ ЛЕКАЛЕ РОКАСО

2. Диктант

Аґрус, ґанок, ґрунт, ґрати.

На дерево сіла ґава. Дзиґа весело крутилась.

3. Списування з друкованого шрифту (с. 15,завдання5)

V. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?

— Наведіть приклади слів зі звуком [ґ].

Тема. Букви г і ґ. Словниково-логічні вправи. Спостереження за інтонацією окличних і питальних речень.

Мета: повторити знання учнів про букви г, ґ; продовжити роботу над каліграфією, пра­вильним буквоз'єднанням; удосконалювати навички письма під диктування слів, невеликих речень; списування з друкованого та рукописного шрифтів; виховувати охайність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра «Ланцюжок».

— Утворіть ланцюжки до слів, дописуючи до останнього складу поданого слова ще один або кілька складів, щоб утворилося нове слово.

Гра може бути командною. Переможцем є гравець із найдовшим лан­цюжком.

Наприклад, вихідне слово коса. (Косаловитишафарамашинадіялинкалина...)

2) Гра «Весела сімейка».

— Правильно назвіть тварин та їхніх дитинчат. Мама — лисиця, корова...

Тато — лис, бик...

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв, у яких є подовжена з петлею: у, д, в, з.

5. Словникова робота

Гумка, ґанок.

III. Робота за підручником «українська мова» (с. 16-17)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Напишіть каліграфічно:

аґ аґрус

2. Пропедевтика української мови

— Порівняйте вимову звуків [г] і [ґ]: гречка — ґречно( шанобливо ввічливий у поводженні з людьми; чемний; який виражає шанобливість, увічливість); грати — ґрати.