Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Укр . мова 1кл..docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
177.2 Кб
Скачать

II. Актуалізація опорних знань

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Гра «Склади слова з розсипаних складів»

МИ ВА

МА ЛО

МІС МО

ТО

КИ

КО

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв з прямою лінією, лінією із заокругленням угорі, вгорі та внизу: г, п, т,р, н, г.

5. Словникова робота

Лелека, лінійка, лялька.

III. Робота за підручником «Українська мова» (с. 72-73)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Запишіть каліграфічно: олівець

2. Пропедевтика української мови

— Якщо два й більше речень поєднані за змістом,— це текст. Текст має за­головок.

3. Виконання письмових вправ

Завдання 1

— З поданих слів складіть речення. Запишіть їх.

— Чи можна записане назвати текстом?

— Чому зеленушка була незворушна?

Свою усну відповідь починайте сло­вами: «На мою думку...».

На, скочила, латаття, жабка-зеленушка.

Дивилася, вона, берег, на.

Там, лелека, походжав.

Та, незворушна, зеленушка, була.

Завдання 2

— Прочитайте текст.

— Що вам відомо про виділене слово?

— Які слова ввічливості ви знаєте?

4. Мовленнєва діяльність

Завдання З

— Розгляньте листівки. Прочитайте вислови-вітання. Які з них можна користати до намальованих листівок?

Завдання 4

— Складіть вітання для школяра, матусі, свого друга (усно).

Завдання 5

— З'єднайте частини речень. Запишіть їх.

— Виконайте звуко-буквений аналіз слова привітний.

5. Спілкуймося красно!

— Чому привітання є виявом уваги до людини?

— Як говорять вітання?

Фіз культхв илинка

Станем в коло, дітвора,

Дітвора, дітвора.

До ялинки вже пора,

Нам пора, нам пора.

Станем в коло й покружляєм,

Покружляєм, покружляєм.

Зупинились й поплескаєм,

Поплескаєм, поплескаєм.

Тупаємо ніжками,

Мов йдемо доріжками.

Наче зайчики, йдемо,

Ідемо ми, ідемо.

Поплигали,поскакали

І за парти посідали.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Гра «Назвіть одним словом»

Київ, Херсон, Ялта — ... Дністер, Десна, Горинь — ... Україна, Росія, Чехія — ...

2. Диктант

Кіт Пушок, собака Дружок, корова Зозулька, кінь Орлик. Люба і Юля пішли до гаю. Там співають птахи.

V. Підсумок уроку

— Чи будь-які речення утворюють текст?

— Як слід правильно вітати та вітатися?

Текст. Ознаки тексту. Запис тексту (3-4 речення) під диктування. Розвиток зв'язного мовлення. Підсумок за рік

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з вивчених тем; розвивати зв'язне

мовлення; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Узагальнення і систематизація знань учнів

1. Мовні ігри

1) Гра «Який склад загубився?»

Наприклад: дівчин--, хлоп—, ді—, де-во, со--ка.

2) Гра «Плутанка».

— Складіть правильно слова і запиши. (Наприклад: ронаво — ворона.)

Лібка — еосл — єазць —

овкв — авод — рооска —

2. Вікторина «Правила сидіння за партою під час письма»

— Як слід правильно сидіти під час письма?

— Як правильно тримати спину під час письма?

— Де стоять ноги?

— Де мають лежать лікті?

— Як перевірити відстань між партою та грудьми?

— Якою повинна бути відстань від зошита до очей? Як це перевірити?

— Покажіть, як правильно тримати ручку.

— Як правильно покласти зошит?

— Як називаються наші пальчики?

— Скількома пальцями ви тримаєте ручку?

— Як вони називаються?

— Що робить під час письма решта пальчиків?

3. Повторення знань про звуки та букви

— На які дві групи поділяються звуки в українській мові?

— Чим відрізняються голосні звуки від приголосних?

— Наведіть приклади голосних звуків.

— Які букви в українській мові позначають два звуки?

— Які букви не позначають звуків?

— Наведіть приклади слів зі знаком м'якшення на кінці, у середині слова.