Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Укр . мова 1кл..docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
177.2 Кб
Скачать

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра «І читаємо, і рахуємо».

Учитель читає слова, а учні за допомогою карток із цифрами показують,

скільки звуків і букв у цьому слові.

2) Гра «Склади слово».

На дошці — малюнок добре знайомого дітям предмета. Учитель викликає учнів до дошки, даючи кожному картку з певною буквою. За командою вчи­теля діти укладають слово на набірному полотні.

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв, які складаються з похилої палички із заокругленням унизу та допоміжних елементів: і, ї, и, й, ш, щ, ч, л, м, я.

5. Словникова робота

Бабуся, бджола.

III. Робота за підручником «Українська мова» (с. 70-77)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Напишіть каліграфічно: ім'я

2. Пропедевтика української мови

— Речення виражає закінчену думку. Воно складається з одного або де­кількох слів.

Якщо в реченні про щось розповідається, повідомляється, то в кінці ста­вимо крапку (.).

Якщо в реченні про щось запитується, ставиться знак питання (?). Якщо висловлюється захоплення, радість,— знак оклику (!).

3. Виконання письмових вправ

Завдання 1

— Виразно прочитайте лічилку. З якою інтонацією треба читати перше ре­чення, а з якою — друге?

— Спишіть перше речення.

Завдання 2

— З поданих слів складіть речення. Запишіть останнє речення. Діти, кущ, калини, посадили.

Вона, цвіла, цвітом, весною, білим. Дарувала, ягід, кетяги, восени, червоних

Завдання З

— Прочитайте речення. Поміркуйте, у якому реченні повідомляється про приліт ластівок, у якому про щось запитується, у якому висловлюється ра­дість. Які розділові знаки потрібно написати в кінці цих речень?

— Виконайте звуко-буквений аналіз слова ластівка.

4. Мовленнєва діяльність

Завдання 4

— Прочитайте уривок з оповідання Л. Лапіної «Як півник співати на­вчився». Зверніть увагу на інтонацію, з якою потрібно його читати.

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Рольова гра «Розмова по телефону»

Дітям роздаються іграшкові мобільні телефони, вони запитують один в од­ного про вивчену тему на уроці. Наприклад, донька — мати; двоє друзів; ви те­лефонуєте другові, а трубку піднімає мама тощо.

2. Диктант

Зима, мороз, звірі, завод, козак, зірка, казка, озеро, ковзани, возити, звук, морозиво, Ліза, Назар.

У берізки біла кора. Буратіно продав азбуку. На узліссі ростуть дуби.

3. Гра «Придумай речення»

Учні одне за одним називають по слову, щоб утворилося речення. Напри­клад, учитель промовляє слово «Ми», перший учень — «ходили», другий — «до», третій — «лісу». Діти і вчитель склали речення: «Діти ходили до лісу».

4. Гра «Запиши правильно»

Варіант 1

ТатокупивТимковівелосипед.

Варіант 2

Оксанкаітатонавиставі.

5. Складання речень за схемами

V. Підсумок уроку

— Що таке речення?

— Які знаки можуть стояти в кінці речення?

Текст. Ознаки тексту. Складання вислову-вітання (усно) Спілкуймося красно Українські формули мовленнєвого етикету вітання

Мета: повторити знання учнів про текст, його зміст, заголовок тексту; вчити добирати відповідний змісту заголовок тексту; закріпити навички письма вивчених букв; удо­сконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати привітність.

Хід уроку

I. Організаційний момент