Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Укр . мова 1кл..docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
177.2 Кб
Скачать

4. Мовленнєва діяльність

Завдання 4

— Пригадайте оповідання Н. Сняданко «Матвійкові іграшки».

— Прочитайте текст. Про кого в ньому йдеться?

— Чому підкреслене слово пишемо з великої букви?

5. Спілкуймося красно!

— Хто вам дарує іграшки?

— Прочитайте пораду.

— Як треба приймати подарунок? Які слова слід уживати?

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота над віршем

— Послухайте вірш. Які слова треба писати з великої букви? Чому?

На подвір'ї в нас горіх дасть горішків для всіх: і для Петі, і для Миколи, для Маринки і для Олі, для Андрійка і для Галі, для маленької Наталі.

2. Творче списування

— Спишіть, вставляючи пропущені букви, аталка, аксимко, етянка, ергійко, етрик.

3. Диктант

Федір Денисюк, Марія Іванівна, Іван Петренко. Катруся та Оленка були у парку. Там багато дерев.

4. Списування з друкованого шрифту (с. 45, завдання 4, другий абзац)

V. Підсумок уроку

— Коли слід уживати велику букву?

— З яким настроєм завершуєте урок?

Тема. Велика буква в назвах міст, сіл, річок. Словниково-логічні вправи. Слова, які звучать і пишуться однаково, але мають різне значення (без терміну) (с.46-47)..

Мета: повторити знання учнів написання великої букви в назвах міст, сіл, річок; вчити виконувати мовні завдання, писати під диктовку, складати розповідь; працювати над збагаченням, уточненням словника; вчити працювати над деформованим тек­стом; виховувати старанність та охайність під час письма.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра «Схованка».

Які інші слова заховалися в цих словах? (Наприклад: ялинка — лин; яблуко — лук...)

Клітинка — трактор — ведмідь —

щедрівка — пиріг — листок —

2) Гра «Відлуння».

Учитель називає слова, а діти хором повторюють останній склад.

Наприклад: ромашка — ка, книга — га, ліс — ліс...

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв, в основі яких є півовали: с, є, х, ж, є.

5. Словникова робота

Україна, українська.

III. Робота за підручником «Українська мова» (С. 46-47)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Напишіть каліграфічно:

Київ їв

2. Пропедевтика української мови

— Назви міст, сіл, річок, озер, морів і гір пишуться з великої букви.

3. Виконання письмових вправ

Завдання 7

— Прочитайте пари слів. Чи однаково вони звучать? Чи однаково пи­шуться слова кожної пари? Чому? Спишіть назви міста, села, річок.

Завдання 2

— Вилучіть «зайве» слово в кожному рядку. Запишіть їх. З виділеним словом складіть і запишіть речення.