Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Укр . мова 1кл..docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
177.2 Кб
Скачать

4. Мовленнєва діяльність

Завдання 5

— З'єднайте частини прислів'їв. Запишіть їх. Як ви розумієте зміст остан­нього прислів'я?

5. Спілкуймося красно!

— Розгляньте малюнок. Що зображено на малюнку?

— Які слова мають велику силу?

— Якими словами люди вітаються?

— Які слова ви вживаєте в спілкуванні?

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота над скоромовкою

— Прочитайте скоромовку. Перепишіть. Поділіть слова (дужечками знизу) на склади. Поставте наголос.

Лиска лащить лисеня, а лосиха лосеня. Лев ласкаво лапою левенятко ляпає.

2. Творча робота

— Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. Маленького, в, знайшли, козлика, лісі, діти. Годували, його, вони, спочатку, молоком.

На, городі, потім, пасли. Грався, він, з, і, бігав, дітьми.

3. Диктант

Зебра, мавпа, листок, дерево, лев, коза, слон, лісок.

З цукру роблять цукерки. Полуниці та суниці виглядали із травиці.

V. Підсумок уроку

— Які правила переносу слів згадали на уроці?

— Наведіть приклади слів, які не можна переносити.

Тема. Велика буква в іменах і прізвищах людей. Багатозначні слова (без терміну). Ознайомлення з відмінностями формул мовленнєвого етикету, які використовуються у спілкуванні з людьми різного віку і статусу Спілкуймося красно. Українські формули мовленнєвого етикету подяки.(с.44-45)

Мета: повторити знання учнів про написання великої букви в іменах і прізвищах лю­дей; вчити виконувати мовні завдання, писати під диктування, складати розповідь; розвивати зв'язне мовлення; збагачувати, уточнювати словник; виховувати культу­ру поведінки.

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра «Алфавітний м'ячик».

Учитель кидає м'ячик одному з учнів і називає першу букву алфавіту, учень повертає м'яч учителеві, називаючи наступну букву і т. д.

2) Гра «Така цікава буква».

Учні пригадують і записують якомога більше слів, до складу яких входять дві однакові букви. (Наприклад: загадка, парасолька. Україна, український. Годинник, корисний. Лелека, посередині...)

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо великих букв Н, К, Б, В,Д.

5. Словникова робота

Цукерка, цукор, чотирнадцять.

III. Робота за підручником «Українська мова» (с. 44-45)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Напишіть каліграфічно: Надія ія ді

2. Пропедевтика української мови

— Ім'я, прізвище та ім'я по батькові пишемо з великої букви.

3. Виконання письмових вправ

Завдання 7

— Прочитайте пари слів. Чи однаково вони звучать? Чи однаково пи­шуться слова кожної пари? Чому?

— Складіть і запишіть речення з виділеними словами.

Завдання 2

— В українському мовленні є слова, які додаються до імен або до імені й по батькові: пане, добродію, шановний, вельмишановний, дорогий, люба.

Утворіть і запишіть правильні звертання із такими словами: бабусю, учи­телю, брате.

люба Іване Петровичу

шановний бабусю

дорога Оленко

дорогенька матусю

Завдання З

— Запишіть різні форми імен дітей за зразком. Зразок: Ольга — Оля, Оленька, Олечка. Марія, Микола, Наталія.