Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Укр . мова 1кл..docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
177.2 Кб
Скачать

3. Виконання письмових вправ

Завдання 7

— Складіть слова, рухаючись за стрілочками. Запишіть односкладові слова.

Завдання 2

— Виразно прочитайте вірш. Вимовте слова, у яких є буква, що позначає два звуки. Спишіть два перших речення

4. Мовленнєва діяльність

Завдання З

— Дайте відповіді на запитання (усно).

— Яка хижа риба живе в річці?

— Чим чистять зуби?

— Від чого захищає парасолька?

— Що одягають під час зливи?

— Які пісні співають на новорічні свята?

— З чого варять зелений борщ?

— На чому піднімають вітрила на судні?

Завдання 4

— Спишіть текст, уставляючи букви.

5. Спілкуймося красно!

— Прочитайте поради. Які з них ви запам'ятали?

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Творча робота

— Напишіть опис щиглика за планом.

План

• Яка це пташка?

• Яка в неї спинка?

• Які груди?

• Які крила?

• Яка голівка?

• Який дзьоб?

• Який хвостик?

• Чи любить пташка співати?

2. Гра «Кінцівки»

— Доберіть кінцівки слів. Запишіть їх. Складіть з ними речення. Ку_, до_, бор_, хру_, хво_, ля_.

3. Словниковий диктант

Бабуся, бджола, виразно, влітку, ворона, годинник, гумка, ґанок, ґрунт, і ґудзик.

V. Підсумок уроку

— Слова з якою буквою писали на уроці?

— Які звуки позначає буква щ?

Тема. Слова назви рослин.

Мета. Збагатити лексичний запас учнів словами тематичної групи «Рослини»; учити добирати заголовок до тексту, склада­ти усно розповідь з 2-3 речень; вправляти учнів у доборі слів — ознак предметів; виховувати турботливе ставлення до рослин.

Обладнання: малюнки із зображенням дерев, кущів і трав'янистих рослин.

Хід уроку

І.Актуалізація опорних знань учнів.

Робота над текстом (завдання 1-3).

Учитель читає текст із зошита.

— Про які рослини йдеться в тексті?

Потім удруге читає текст, щоб учні звернули увагу на слова, якими автор описав кожну рослину.

— Як би ви назвали цей текст?

Учні спочатку усно висловлюють свої пропозиції, а потім са­мостійно записують заголовок над текстом на свій вибір.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Робота над темою уроку.

1. Ознайомлення із тлумаченням слова рослини.

— Спробуйте пояснити, що таке рослини.

Учитель підводить висловлювання учнів до тлумачення, по­даного в зошиті. Потім зачитує його сам, або хтось із учнів.

— Які ви знаєте дерева?

— Які кущі вам відомі?

— Як ви розрізняєте дерева і кущі? (У дерева один стовбур, а кущі мають багато гілок, що ростуть від кореня).

— Які ви знаєте трави?

— Чим вони відрізняються від дерев і кущів? (Трави мають м'яке соковите стебло).

2. Добір слів — назв ознак рослин (завдання 4). Спочатку учні колективно розглядають зразок, а потім усно описують інші рослини.

— Яка з поданих рослин належить до трав?

— Чи є серед названих рослин кущ?

— А яке дерево ви описували?

3. Складання речення про рослину і побудова його схеми (завдання 5).

4. Складання розповіді про рослину (завдання 6).

Перед виконанням завдання учні читають запитання Зна­йка, які допомагатимуть послідовно будувати розповідь.

Складені учнями тексти можуть не обмежуватися трьома реченнями.

5. Бесіда про користь, яку приносять рослини (завдання 7).

— Чи могли б ми прожити без рослин? Чому?

Малюнки допоможуть школярам збагнути, яку користь при­носять рослини.

6. Гра «Злови слово».

Учитель зачитує слова — назви рослин з «Тематичного слов­ничка» (с. 47), учні сплеском долонь «ловлять» ті, які їм доводи­лося бачити.

ІV. Підсумок уроку.

— Яку групу слів вивчали?

— Які бувають рослини? (Дерева, кущі, трави).

— Складіть красиве речення про якусь рослину.

Тема. Буквосполучення дж, дз. Звуки [дж], [дз]. Поділ слів із буквосполученнями дж, дз для переносу. Встановлення меж речення. Велика літера в першому слові речення. Спілкуймося красно. Телефонна розмова, (с.36-39)

Мета :повторити знання учнів про вимову і позначення звука [дж]; розвивати зв'язне мовлення учнів; розширювати словниковий запас; виховувати любов до природи.