Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Укр . мова 1кл..docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
177.2 Кб
Скачать

4. Мовленнєва діяльність

Завдання 4

— Складіть розповідь за малюнком (усно).

— Яка пора року? Яке сонечко?

— Яке небо?

— Яка річка? Які квіти?

— Які метелики?

5. Спілкуймося красно!

— Що таке слова-прикраси? Для чого вони служать?

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота в парах

— Яку роботу виконує людина кожної професії? Маляр (щоробить?)...

Лікар (щоробить?)... Співак (щоробить?)... Музикант (щоробить?)...

— Пригадайте, ким працює ваша мама? Розкажіть.

2. Гра «Утвори слово»

— Утворіть слова за схемою. Запишіть їх.

Ві

Ши

Гра є

Зелені

Дума

— Підкресліть букву є. Скільки звуків вона позначає?

— З одним зі слів складіть і запишіть речення.

3. Навчальний диктант

Синичка

Була люта зима. До вікна прилетіла синичка. Вона шукала теплого за­тишку. Діти відчинили їй кватирку. Пташка влетіла в теплу хату. Діти году­вали пташку. Весною вони випустили синичку на волю.

V. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?

— Які звуки може позначати буква є? Наведіть приклади

Тема. Буква ї. Вправи на закріплення звукових значень букви ї. Вживання великої літери в географічних назвах (с 26-27)

Мета: повторити знання учнів про звукове значення букви /; закріпити навички письма

вивчених букв; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уважність при списуванні з друкованого тек­сту; виховувати патріотичні почуття.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра «Ми — чарівники».

Учні з розрізної азбуки складають слово. Учитель пропонує «почаклу-

вати» — замінити одну букву на іншу, відняти або додати певну букву і прочи­тати нове слово, пояснивши його значення.

Наприклад:

сон (Н — на М);

коса (С — на Р, на 3);

їжа — на їжак; фарба — на фара; кріт — на кіт тощо.

2) Гра «Відгадай за звуком».

Учитель готує малюнки із зображенням різних предметів, показує дітям

малюнок і запитує: «Що це?» (Годинник) «Як він тікає?» (Тік-так, тік-так)

«Що це?» (Літак) «Як він гуде?» (Уу-у)

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв, в основі яких є півовали: с, є, х, ж, є.

5. Словникова робота

Олень, олівець.

III. Робота за підручником «Українська мова» (с. 26-27)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Напишіть каліграфічно:

2. Пропедевтика української мови

— Спостерігайте за вимовою звуків, які позначає буква ї, у словах: їжак, їсти.

Буква ї завжди позначає два звуки [йі]. Наприклад: їжак, поїзд.