Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти . Письмо.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
310.88 Кб
Скачать

4. Спілкуймося красно!

— Прочитайте пораду.

— Про що в ній говориться?

Фізкультхвилинка

IV. Розвиток зв'язного мовлення. Продовження роботи за підручником «українська мова» (с. 20-27)

Завдання 1

— Пригадайте оповідання І. Просяника «Смішинки від Наталинки».

— Розгляньте малюнки. Усно дайте відповіді на запитання, використо­вуючи слова з довідки.

— Як звали дівчинку?

— З ким розмовляла дівчинка?

— Що робить лелека в очереті?

— Що робить гусак своїми великими крилами?

— На кого сварилася Наталинка?

Завдання 2

— Дайте відповіді на запитання, використовуючи слова з довідки. Скла­діть і запишіть речення.

— Яка в Наталинки була шубка?

— Коли, на думку дівчинки, вона підросте?

— Якою була дівчинка?

Завдання З

— Розгляньте малюнок. Дайте відповідь на запитання (усно).

— Що одягне Наталинка взимку?

Спілкуймося красно!

— Прочитайте пораду.

— Як треба говорити?

V. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?

— Які твори згадували?

— З яким настроєм завершуєте урок?

Урок 92. БУКВА ю. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ

л

Мета: повторити знання учнів про звукові значення букви ю; продовжити роботу над

каліграфією, правильним буквоз'єднанням; удосконалювати навички письма під диктування складів, слів, словосполучень, невеликих речень; списування з друко­ваного та рукописного шрифтів; виховувати охайність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри [див. Додаток на с. 98)

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв з прямою лінією, лінією із заокругленням угорі, вгорі

та внизу: г, п, т,р, н, г.

5. Словникова робота

Лінійка, лялька.

III. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ «УКРАЇНСЬКА МОВА» (с. 22-23)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

— Напишіть каліграфічно: лю любисток

2. Пропедевтика української мови

— Спостерігайте за вимовою звуків, які позначає буква ю, у словах:

Юрко, малюк.

— У слові люди буква ю позначає один звук [у] і вказує на м'якість поперед­нього приголосного звука [л].

Наприклад: люди, малюк.

Буква ю позначає два звуки [йу], коли стоїть на початку слова чи складу та

після голосного. Наприклад: Юрко, мою.

3. Виконання письмових вправ

Завдання 1

— Вимовте звуки, які позначає виділена буква. Скільки звуків і букв у словах?

Завдання 2

— Знайдіть до слів відповідні схеми. Складіть речення з одним словом (усно).

Завдання 3

— Складіть і запишіть слова, рухаючись за стрілочками.

Завдання 4

— Доберіть і спишіть пари слів за зразком. ,

Зразок: читати — читаю.

Малювати — ..., працювати — ..., вишивати — ...

Завдання 5

— Спишіть текст, вставляючи букви. Назвіть букви, які позначають два звуки.

— Як звуть хлопчика? Як звуть бабусю? Як звуть дідуся?

— Який спільний звук є в цих іменах?

Завдання 6

— Прочитайте текст. Спишіть виділені слова, вставляючи букви. Вимовте звуки вписаних букв.

Словничок

Команичка — конюшина.

4. Спілкуймося красно!

— Що таке писанка?

— Кому дарують писанки?

— Які слова при цьому промовляють?

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Мовленнєва діяльність

Розучування скоромовки

Юля юшку вранці їла. Юля юшки не хотіла.

— Запишіть звукову модель слова юшка.

2. Гра «Складанка»

— Утворіть і запишіть слова:

— Підкресліть букву Ю. Скільки звуків вона позначає в цих словах?

3. Списування загадки

— Скільки звуків позначає буква Ю в слові ключ? Які ще значення може мати слово ключ?

Дивний ключ у небі лине: не залізний, а пташиний.

4. Гра «Без дужок»

— Змініть слова, розкриваючи дужки. Запишіть їх.

По {водиця), у (криниця), до {чай), посадила (цибуля), я (грати), я (чи­тати).

— Підкресліть букву Ю. Скільки звуків вона позначає в цих словах? Дове­діть свою думку. Поставте над словами наголос. Усно поділіть слова для пере­носу.

5. Диктант

Весною, малюнок, ключ, любити, Юлія, Люба.

Пішла киця по водицю та й упала у криницю. Юля і Люда пішли до гаю.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чого навчалися на уроці?

— Які звуки може позначати буква ю? Наведіть приклади.

Урок 93. БУКВА є. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ.

НАВЧАЛЬНИЙ ДИКТАНТ

і: повторити знання учнів про звукові значення букви є; закріпити навички письма

іід диктування, списування з друкованого тексту; розвивати зв'язне мовлення; роз-иирювати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи.

Хід уроку

. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ