Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти . Письмо.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
310.88 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

— Яку букву навчилися писати?

— Які звуки позначаються нею на письмі?

— Які слова з буквою ц («це») запам’ятали?

— Кому і як треба допомагати?

Тема. Письмо елементів рядкової букви щ під лічбу. Письмо рядкової букви щ. Формування аудіативних умінь за віршем Ж.Вовк-Черемуш. Зіставлення звукової схеми слова з назвами намальованих предметів. Буквений і словниковий диктант. Списування з друкованого тексту.

Мета: вчити писати рядкову літеру «ща»; закріплювати уявлення про її звукове значення; розвивати мовлення дітей, уміння аналізувати й порівнювати; виховувати охайність. Обладнання: предметні малюнки; зображення літери.

Хідуроку

I. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

1. Звукові аналітичні м синтетичні вправи

1) Розпізнавання звуків у заданих учителем словах з визначенням локаль­ного місця звука (на початку, в середині, у кінці)

— Діти, я опишу вам істоту чи неістоту, а ви спробуйте здогадатися, яке слово відповідає почутому.

• Популярна в Україні рідка страва, що вариться з посічених буряків, капусти, картоплі та інших овочів та приправ. (Борщ)

• Густий, непрохідний ліс; чагарник; кущі; зарості; нетрі. (Хаща)

• Пацюк, шкідливий гризун родини мишоподібних. (Щур)

-Назва істоти: щур (хто?). Неістоти: хаща (що?), борщ (що?).

— Де чуємо звуки [шч] в словах щур, хаща, борщі

2. Доповнення складу зі звуком для утворення слів, які б відповідали на запитання Коли? Як часто?

Що-разу, що-ранку, що-денно, що-години.

3. Утворення складів типу злиття: [шча]; [шчо]; [шчу]; [шче]; [шчі]; [шчи]

4. Повторення вивченого на уроці читання напам'ять висловлювання: «Буква ща на. письмі позначає два твердих приголосних звуки: [ш] і [ч]

5. Пальчикова гімнастика

Демонстрація зразка рукописної рядкової літери«ща» в сітці зошита

ІІІ. Аналіз графічної будови з переліком елементів

— Рядкова буква щ («ща») складається з чотирьох елементів: трьох корот­ких прямих ліній, заокруглених унизу праворуч, і маленької петлі.

IV. Засвоєння конфігурації літери

1. Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів

Алгоритм написання рядкової букви щ («ща»)

— Пишемо під рахунок: раз-і, два-і, три-і, чотири-і.

2. «Письмо» учнями в повітрі з орієнтацією на демонстрацію учителя

3. Аналіз зразка букви в зошиті з друкованою основою

V Вправи з письма

1. Повторення правил письма (постава, положення зошита, тримання ручки).

2. Письмо (обведення) літери за поданим у зошиті контуром або пунктир­ним зображенням.

З. Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер зі зраз­ком. Аналіз помилок.

4. Дописування рядка літери.

5. Звуко-буквений аналіз слова щука з побудовою схем фішками і викла­данням з букв

Фізкультхвилинка

6. Письмо другого рядка букви (друга частина рядка — письмо під раху­нок).

7. Добирання слів до записаних у прописах складів: ща-вель; щука; ще-ня;. щі-тка.

8. Звуковий аналіз слів щеня, щавель з подальшим записом перших складів за зразком.

9. Читання слів з таблиць: щука; щока; кущ; дощ.

10. Складання з одним зі слів речення. Запис моделі речення.

11. Списування зі свого рукописного шрифту речення.