Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти . Письмо.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
310.88 Кб
Скачать

Алгоритм написання рядкової букви щ («ща»)

1. Починаємо писати від верхньої рядкової лінії коротку пряму лінію вниз на себе

2. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч

3. Торкнувшись нижньої рядкової лінії ведемо вгору до верхньої рядкової лінії

4. Не відриваючи руки, ведемо по писаному коротку лінію вниз і— на себе

5. Заокруглюємо, торкнувшись нижньої рядкової лінії праворуч

6. Ведемо вгору до верхньої робочої лінії

7. Не відриваючи руки, ведемо по писаному коротку пряму лінію вниз на себе

8. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч вгору, торкнувшись цієї лінії

9. Закінчуємо писати від другої короткої прямої лінії на відстані, що дорівнює половині робочого рядка і трохи вище нижньої рядкової лінії

10. Не відриваючи руки, ведемо вниз коротку пряму лінію до себе на відстань, що дорівнює половині висоти робочого рядка

11. Заокруглюємо ліворуч вгору до перетину з нижньою рядковою і короткою прямою лініями

12. Закінчуємо писати трохи вище нижньої рядкової лінії

Vі. Підсумок уроку.

Коментар учителя щодо роботи учнів та результатів

— Яку букву навчилися писати?

— Які звуки нею позначаються на письмі?

Тема. Письмо елементів великої букви Щ під лічбу . Письмо великої букви Щ. Формування аудіативних умінь за змістом загадки Л.Біленької. Аналітико-синтетичні вправи. Словниковий диктант. Списування з друкованого тексту

Мета: вчити писати велику літеру Щ («ща»); закріплювати вміння визначати її звуковий склад, порівнювати елементи літер і з 'єднань; розвивати мовлення дітей, збагачувати його новими словами; виховувати бажання виконувати хатню роботу.

Обладнання: предметні малюнки; зображення великої і малої друкованої та рукописної літер Щ, щ

Хід уроку

I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку

II. Звукові аналітичні й синтетичні вправа

1. Розпізнавання звуків у заданих учителем словах з визначенням локального місця звука (на початку, в середині, у кінці)

Учитель читає вірш із прописів діти впізнають слова зі звуками [щ], дають відповідь на запитання вчителя: «Як помирились дві щітки?»

2. Виховний момент

— А яку роботу виконують ваші домашні щітки з вашою допомогою?

3. Доповнення складу зі звуком для утворення слів, які б відповідали на запитання який?

Щедрий, щасливий, щербатий, щирий, щільний, щоденний, щуплий.

— Які ознаки стосуються істот, а які — неістот?

4. Словникова робота: з'ясування значення слів щербатий і щуплий

• Щербатий — це той, що має нерівний, зазублений край: На березі річки було багато щербатого каміння.

Щуплий — худий, слабкий, кволий: Щеня було щуплим.

5. Повторення вивченого на уроці читання напам'ять висловлювання: «Буква "ща" на письмі позначає два твердих приголосних звуки: [ш] і [ч]»

6. Пальчикова гімнастика (за вибором учнів)

ІІІ. Демонстрація зразка рукописної великої літери «ща» у сітці зошита

ІV. Аналіз графічної будови з переліком елементів

.— Велика буква Щ («ща») складається з чотирьох елементів: трьох довгих прямих ліній, з яких перша заокруглюється вгорі, унизу і продовжується до верхньої міжрядкової лінії, а друга і третя заокруглюються тільки внизу право­руч, і маленької петлі.