Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти . Письмо.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
310.88 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку.

— Розкажіть Єнотикові, яку букву ви навчилися писати на уроці. (Рядкову букву є.) Які звуки вона позначає на початку складу? ([йе])

— Що позначає буква є в складах мє, леї ([є])

— Які завдання ми виконували на уроці?

— Що вам сподобалося, а що викликало труднощі?

Тема. Письмо елементів великої букви Є під лічбу. Письмо великої букви Є. Формування аудіативних умінь за змістом загадки Л.Вознюк. Аналітико-синтетичні вправи. Словниковий диктант. Списування з друкованого тексту.

Мета: навчити писати велику літеру Є; удосконалювати навички правильної вимови, каліграфічного письма, вміння розбивати слова на склади, ставити наголос, виділяти наголошений та не-наголошений склади, виконувати звуко-буквений аналіз слів; формувати навички самоконтролю, роботи за варіантами; учи­ти дітей бути спостережливими, уважними, виробляти звичку планувати власні дії; розширювати словниковий запас; розви­вати фонематичний слух, мовлення, мислення, інтелектуальні здібності, почуття змагання, уяву, кмітливість, інтерес до навчання, дрібну моторику; формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, працювати за зразком; виховувати охайність, естетичні смаки; бажання працювати, любов до школи; вчити працювати спільно, формувати позитивне став­лення до навчання.

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.Словникові аналітико-синтетичні вправи .

Читання звукової таблиці

єл

єп

єр

єт

не

цє

єс

єд

єк

єг

лє

дє

єш

єв

єч

єй

тє

зє

2. Читання слів

Звуко-буквеннм аналіз

1) Відгадування загадки

— Відгадайте загадку. Виконайте звуко-буквений аналіз слова-відгадки.

Довгі вуха має,

Швидко в лісі стрибає. (Заєць)

— Скільки складів у цьому слові?

— Скільки у слові букв; звуків?

— Скільки звуків позначає на письмі буква є? Доведіть.

— Чи позначає звук м'який знак?

2) Робота з віршем

— Прочитайте вірш. Скажіть, як звати головну героїню?

Єва малює,Єва співає,

Єва танцює і вишиває;

Страви готує, брата годує,

Підлогу миє — все Єва вміє

І. Січовик

— Що вміє робити дівчинка? Прочитайте словами тексту. (Малює, співає, танцює, вишиває, готує, годує, миє, вміє)

— Виконайте звуко-буквений аналіз слова Єва.

— Яка перша літера у цьому слові?

— Згадайте імена людей, які б починалися з букви Є. (Євдоким, Євген, Єли­завета, Єгор, Євгенія, Єфросинія)

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

— А чи є діти з такими іменами в нашому класі? Так, звичайно, є. І для того щоб уміти правильно написати ці імена, і не тільки імена, а і назви міст, річок, що починаються з цієї літери, вам необхідно навчитися писати велику літеру Є. Отже, потренуємося писати склади, слова і речення з цією буквою.

Але перед тим, як почати працювати в зошиті, необхідно виконати декілька вправ для пальців та кисті.

►► Пальчикова гімнастика