Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти . Письмо.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
310.88 Кб
Скачать

III. Вивчення нового матеріалу

1. Графічний аналіз букви ш.

— Погляньте, скільки елементів складають малу та букву ш. Назвіть ці елементи.

Подумайте і назвіть букви, які будовою нагадують нам ш. Ще літера и, Порівняйте і розкажіть, чим від­різняються одні від одних ці літери.

2. Пояснення написання малої букви ш з показом на дошці.

3. Пальчикова гімнастика «Шуліка».

Ось ширяє в небесах шуліка,

Крила в нього дужі та великі.

4. Виконання графічних вправ за зошитом прописів (с. 19).

1) Писання малої букви ш.

2) Писання ша,шо,шв,

5 Фізкультхвилинка.

6. Написання прямих складів шу,шт,шк.

7. Робота зі звуко-буквеним складом слова.

Діти слухають уривок віршика.

Втоми білочка не знає

І на зиму ще з весни

Шишки день у день збирає

І з ялини, і з сосни.

(Т. Харламп'єв)

8 Запис речення з друкованого тексту Великі мурахи грали в шахи , а маленькі мурашки -у шашки

IV. Підсумок уроку

• Яку літеру ми навчилися писати сьогодні на уроці?

• Гра "Впіймай звук"( лоша, миші, шепіт, пошана, шуба, шоколад, шати, ширма.)

• Пригадайте і повторіть скоромовку про мишей.

Тема Письмо елементів великої букви Ш під лічбу. Письмо великої буквиіП. Формування аудіативних умінь за змістом вірша-добавлянки В.Кравчука. Мовні ігри. Словниковий диктант. Списування з друкованого тексту.

Мета: учити дітей писати букви ш, Ш, формувати вміння писати слова та речення з цими буквами; розвивати навички словотворення; удосконалювати фонематичний слух; виховувати цікавість дорідного слова.

Обладнання: буквар, зошит прописів, предметні малюнки за змістом завдань та вправ уроку; кулькова ручка, кольорові олівці.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1. Повторення матеріалу попереднього уроку.

— Діти! Сьогодні до нас на урок завітала дівчинка Шура, яка буде нашою товаришкою і помічницею. Вона дуже хоче зробити наш урок веселішим та цікавішим. А розпочати його Шура нам пропонує із гри, яка дозволить перевірити, як ви засвоїли матеріал попереднього уроку.

Гра «Що не так?» ..

Діти відзначають неточності у висловах та пояснюють їх

• На минулому уроці письма ми навчилися писати малу та велику букви ж, Ж. (Ні, ми навчилися писати малу й велику, букви ш, Ш.)

• Буква Ш ш на письмі позначає приголосний звук [щ]. (Буква Ш ш на письмі позначає два приголосних звуки: [ш]і [ш'].)

• Писана буква ш складається з двох елементів. (Ні, вона складається з трьох елементів.)

2. Відгадування загадок.

Звуковий аналіз слів-відгадок.

— Шура приготувала для вас цікаві загадки.

Хвостик як ниточка,

само мов калиточка,

а очі мов насінинки. (Мишка.)

Він у шпаківні проживає,

Чорнявий і пісні співає, •

Різноголосо й гарно, так.

Як цього птаха звати?

(Шпак.)

Діти складають звукові схеми слів: мишка ,шпак

II. Повідомлення теми та завдань уроку

— Сьогодні на уроці ми маємо написати велику букву Ш. Під час уроку ми будемо вчитися писати слова та речення з цією літерою. Нас чекають вправи зі словами та буквами, які запропонує нам дівчинка Шура.