Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти . Письмо.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
310.88 Кб
Скачать

Тема. Закріплення понять «звук», «склад», «слово», «речення»; слова-назви предметів, оз­нак, дій; моделювання слів. Письмо малих овалів

Мета: вчити учнів писати нові елементи -овал, повторити написання верхньої і нижньої петлі; закріпити вміння орієнтуватися в сітці робочого зошита, правила посадки під час письма, тримання ручки, розташування зошита на парті, виконувати складовий та звуковий аналіз слів, працювати самостійно та колективно; розвивати увагу, мовлення, дрібну моторику; виховувати охайність під час виконання письмових робіт, працелюбність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Закріплення правил письма

— Згадайте, як потрібно правильно сидіти за партою під час письма, пере­вірте відстань від парти до грудей ,від очей до зоши­та.

— Візьміть правильно ручку, перевірте в сусіда по парті, чи правильно він її тримає, виправте, якщо є помилки.

— Розгорніть зошит на с.10, покладіть його на парту, підготувавши для письма, перевірте правильність його положення за допомогою похилої лінії.

2. Повторення назв ліній робочого зошита

— Давайте згадаємо, як називається та лінія в робочому зошиті, на якій ми вчимося писати елементи літер.

— З яких двох ліній складається робочий рядок?

— Як називається лінія, що знаходиться між робочими рядками?

ІІІ. Повідомленню теми та завдань уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вчитися писати елементи ру­кописних літер

IV. Робота за матеріалом уроку читання

1. Робота з малюнком

2. Складовий аналіз слів

V. Вивчення нового матеріалу .

1. Вправи з ручкою

2. Підготовка до безвідривного письма .

— Давайте повторимо вправу «Павучок», яку виконували на попередньому уроці письма. Рух пальців і кисті виконується проти часової стрілки і за часо­вою стрілкою.

3. Робота у прописах (с. 10).

1) Аналіз завдання першого рядка.

— Зверніть увагу на новий елемент, який ми сьогодні будемо вчитися писа­ти. Хто знає, на яку букву він схожий?(На букву о)

— Так, молодці. Цей елемент називається малий овал.

- Написання елементів під рахунок у повітрі.

2) Самостійна робота на другому рядку.

Фізкультхвилинка

Руки вже за головою,

Тож дивись перед собою.

Виправляємо хребет,

Лікті зводимо вперед. .

Мов метелики літаєм,

Крильця зводим — розправляєм.

3) Аналіз завдання третього рядка.

— Зверніть увагу на третій рядок.

— Чим він відрізняється від першого?.

• « Написання » елементів під рахунок у повітрі.

4) Аналіз завдання четвертого рядка.

5) Аналіз завдання останнього рядка

VI. Підсумок уроку .

— Які елементи рукописних літер ви вчилися писати на уроці?

— Що здалося вам найскладнішим?

— Який настрій у вас на кінець уроку?

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Тема. Письмо елементів букви А під лічбу. Письмо рядкової букви а.

Мета: ознайомити дітей із писаними малою та великою літерами А, а; формувати вміння писати ці букви; закріплювати здатність орієнтуватись у звуковому складі слова; виховувати старанність та уважність під час виконання письмових вправ.

Обладнання: розрізна друкована й писана азбуки; демонстраційні картки букв та їхніх елементів; аркуші формату А4 із зображенням писаних літер, що вивчаються на уро­ці; прописи; малюнки із зображенням предметів, на­зви яких містять букву А а (айстра, ананас, абрикоси, автобус); кулькова ручка, кольорові олівці.

Хід уроку

І.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Зв'язок із уроком читання. Бесіда

Яку літеру ми вивчили на минулому уроці читання? Який звук позначає буква А а?

Знайдіть і покажіть на картках велику та малу друковані бук­ви А, а. Ці літери схожі чи відрізняються між собою?

Пропоную дітям пригадати та назвати слова, які во­ни згадували під час уроку читання і для запису яких знадобиться буква А а.

ІІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ

Діти! На попередньому уроці читання ми розпочали вивчати букви. Наш сьогоднішній урок письма також розпочинає букварний період. Тобто від сьогодні ми будемо вчитися писати лі­тери. Такі літери називаються писаними.

    1. Зверніть увагу, які вони та великої писаних літерА, а. Графічний аналіз цих букв.

-. Погляньте на зображення малої та великої писаних літер А, а. Чи схожі вони надруковані літери А, а? Чи різняться мала й велика писані літери між собою?

- Подивіться уважно і назвіть ті елементи, з яких складається мала писана а. (Овал та похила паличка із заокругленням унизу.) А велика буква А? (Дві подовжені похилі палички, одна з заокруг­ленням унизу праворуч, друга — ліворуч, перекреслені посередині маленькою горизонтальною лінією.)

    1. Пояснення написання малої та великої букв А,а.

Малу писану а ми починаємо писати зовала. Хто пам'ятає, в якій послідовності ми виконуємо цей елемент? Правильно, починаємо його писати згори, потім ведемо ручку ліворуч униз і знову, не відриваючи ручку від паперу, проводимо лінію до­гори, з'єднуючи її з початком овала. Овал має у нас вийти рів­ненький, красивий, трішки нахилений праворуч відповідно до похилої лінії в сітці зошита, як і всі елементи писаних букв. Після цього від верхньої лінії робочого рядка, торкаючись красиві та витончені, як відрізняють­ся писані букви від друкованих. Сьогодні ми вчитимемось писати першу літеру — А а.