Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
укр-мова 1.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
66.35 Кб
Скачать

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми дізнаємось, як уникати подібних помилок.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Робота з підручником

Самостійна робота за вправою 27(1, 2).

Обговорення в парах завдання 3.

— Перевірка — фронтальне опитування.

Як підсумок роботи опрацювати правило на С. 15.

2. Гра «Я — тобі, ти — мені»

— Я даю вам слово, а ви мені повертаєте синонім до нього.

Азбука … (абетка, алфавіт);

аргумент … (доказ, підтвердження, обґрунтування, довід);

друг … (товариш, приятель, побратим);

огорожа … (паркан, пліт, тин).

V. Закріплення та систематизація знань

1. Колективне виконання вправи 29 (1, 2, 3)

— Що нового ви дізналися з цієї вправи? (Слова в тексті можуть вказувати і на послідовність подій.)

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Вдома, виконуючи вправу 30, ви складете текст про свій день. Прочитайте слова, які допоможуть вам відтворити послідовність подій.

— Чи є до мене питання?

3. Розвиток монологічного мовлення (за матеріалом вправи 28, С. 15)

— Поясніть використання виділених слів.

VI. Підсумок уроку

Гра «Знавці»

— Виправте текст, з яким ми ознайомилися на початку уроку, спи­раючись на знання, отримані протягом року.

— Які слова допомагали нам уникнути повторів?

— Зверніть увагу, чи немає в цьому тексті граматичних помилок.

— А я же пишеться слово восени?

VII. Домашнє завдання

Опрацювати вправу 30.

Тема. Поділ тексту на частини. План тексту

Мета: продовжувати формувати вміння ділити текст на логічно завершені частини; складати план тексту; розвивати вміння переказу­вати за планом; виховувати вміння бачити прекрасне в повсякденному житті, праці людей.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Індивідуальне опитування

Учні читають тексти, складені за вправою 30.

2. Фронтальне опитування

— Як можна уникнути повторів у тексті?

— Які слова допомагають нам?

— Зверніть увагу на слова на С. 17. Що ви можете про них сказати?

3. Робота у парах

— Прочитайте одне одному слова, правильно ставлячи наголос.

— Закрийте підручник і повторіть слова по пам’яті.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

1. Виконання вправи 31 (С. 17)

— Яка тема цього тексту? А мета?

— Які епізоди можна виділити в тексті?

— Дайте назву кожній частині. Що у нас вийшло?

2. Проблемні питання

— А для чого потрібен план? У чому він може нам допомогти?

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сформулюйте тему нашого уроку.

— А що нам треба сьогодні навчитися робити?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Усний переказ за планом (за вправою 31 (3))

Можна запропонувати одній групі учнів підготувати детальний, а другій — стислий переказ.

— Чи допоміг вам план під час виконання цієї роботи?

— А чим він допоміг?

Колективно опрацювати завдання 31 (4).

2. Робота в парах (за вправою 32)

— Прочитайте назву тексту. Чи знаєте ви, що таке обжинки?

— Прочитайте текст. А тепер ви зрозуміли, що таке обжинки?

— Коли вони починаються?

— Виберіть і прочитайте, як проходить це свято.

— Прочитайте завдання 2 до вправи. Чи зрозуміле вам воно?

— Опрацювати його у парах.

Перевірка — презентація плану парою. Обговорення наведених зразків.

3. Робота зі словниковим словом

— Зверніть увагу на слово, наведене в рамці.

— Знайдіть речення, в якому є це слово.

— Як ви думаєте, на що треба звернути увагу під час написання цього слова?— Внесіть слово у свій словничок, виділіть у ньому орфограми.

— Закрийте підручник і пропишіть це слово на рядочку п’ять разів.

— Розкрийте підручник і перевірте написання. Кому вдалося напи­сати без помилок?